Espoon harrastuspolku kutsuu harrastusten järjestäjiä infotilaisuuteen 2.9.2024

Espoon harrastuspolku etsii järjestöjä, yrityksiä, seuroja ja muita toimijoita järjestämään harrastuksia 3.–9.-luokkalaisille lapsille ja nuorille koulupäivien jälkeen. Harrastukset perustuvat lasten ja nuorten omiin toiveisiin, ja harrastuksia järjestetään kouluilla, koulujen läheisissä tiloissa sekä etäyhteydellä. Espoon harrastuspolku toteuttaa Harrastamisen Suomen mallia Espoossa.
Espoon harrastuspolun harrastuspalveluiden tuottajat valitaan kaksivaiheisen hankintamenettelyn kautta. Kehitämme Espoossa vaikuttavaa harrastustoimintaa tiiviissä yhteistyössä palveluntuottajien kanssa. Tähtäämme siihen, että Espoon harrastuspolun harrastukset ovat inklusiivisia, kestävästi toteutettuja ja innovatiivisia. Tavoitteenamme on tukea lasten ja nuorten osallisuutta, toimijuutta, turvallisuutta ja kiinnittymistä yhteiskuntaan ja yhteisöön.
Järjestämme infotilaisuuden uusille kiinnostuneille toimijoille maanantaina 2.9.2024 klo 13.00–13.50. Kerromme tilaisuudessa lisää Espoon harrastuspolun toiminnasta ja hankintamenettelystä. Tilaisuus järjestetään Teams-alustalla. Ilmoittaudu tilaisuuteen ja hankintaan liittyvälle sähköpostilistalle tällä Webropol-lomakkeella(ulkoinen linkki, avautuu uuteen ikkunaan). Ilmoittautuneille lähetetään osallistumislinkki tilaisuuteen.
Infotilaisuus järjestetään suomeksi, mutta voit esittää kysymyksiä myös ruotsiksi ja englanniksi.
Kaksivaiheinen hankintamenettely ja toimittajarekisteriin ilmoittautuminen aukeaa uusille harrastustoimijoille viikolla 36 ja päättyy 7.10.2024.
Huom! Infotilaisuus on suunnattu niille toimijoille, jotka eivät ole vielä mukana Espoon harrastuspolun dynaamisessa toimittajarekisterissä.
Lisätietoja: harrastuspolku@espoo.fi
Lue lisää Espoon harrastuspolusta.