Kuulutus: Juvanmalmin jätteenkäsittelylaitoksen ympäristöluvan muuttaminen, Espoo, NG Nordic Finland Oy
Lupa- ja valvontavirasto Ilmoitus 27.08.2026 LVV-U/19409/2026
Julkinen
Ilmoitus päätöksestä
Ympäristönsuojelulain mukainen päätös
1 Päätösnro
382/2026
2 Asiatunnus
LVV-U/19409/20263
Vireillepanija
NG Nordic Finland Oy
4 Asia
Juvanmalmin jätteenkäsittelylaitoksen ympäristöluvan muuttaminen, Espoo
5 Kuulutuksen ja päätöksen nähtävilläpito
Lupa- ja valvontavirasto antaa yllä mainitun päätöksen tiedoksi julkisella kuulutuksella Lupa- ja valvontaviraston verkkosivuilla.
Kuulutus ja päätös pidetään nähtävillä 27.08.2026 – 05.10.2026 osoitteessa https://ytietopalvelu.lvv.fi/fi-FI/asia/3314103(ulkoinen linkki, avautuu uuteen ikkunaan) mistä
ne ovat luettavissa. Ohjeet muutoksenhausta ovat päätöksen liitteenä olevassa valitusosoituksessa.
Lupa- ja valvontavirasto
Postiosoite: PL 20, 13035 LVV
Puhelinvaihde: +358 29 5254000
kirjaamo@lvv.fi | lvv.fi