Kuulutus: Asunto Oy Espoon Myötätuulenmäkeä koskevan kuulemisilmoituksen yleistiedoksianto 24.8.2026
202/11.03.00/2026
Asunto Oy Espoon Myötätuulenmäki on hakenut Espoon seudun ympäristöterveydeltä tupakointikieltoa asuntoyhteisön huoneistoparvekkeille ja -pihoille osoitteessa Myötätuulenmäki 3, 02330 Espoo.
Tilojen haltijoille varataan hallintolain (434/2003) 34 §:n mukaisesti tilaisuus tulla kuulluksi ennen asian ratkaisemista. Kuulemiskirje ja hakemusasiakirjat ovat nähtävillä 24.8.-21.9.2026 virka-aikana Espoon seudun ympäristöterveydessä, Tekniikantie 15, Espoo. Aika on varattava erikseen sähköpostitse osoitteessa tupakointikieltopaatos@espoo.fi.
Tämä ilmoitus on julkaistu Espoon kaupungin verkkosivulla 24.8.2026. Kuulemisilmoituksen tiedoksiannon katsotaan tapahtuneen seitsemäntenä päivänä tämän ilmoituksen julkaisuajankohdasta. Mahdollinen selvitys on toimitettava 21.9.2026 mennessä. Kuulemisilmoituksen tiedoksianto toimitetaan yleistiedoksiantona, koska kuulemisilmoitus on annettava tiedoksi yli 30 henkilölle.
Espoon seudun ympäristöterveys