Hae Espoo-päivän ruoka-alueen toimijaksi!

Espoo-päivää vietetään tänä vuonna torstaista lauantaihin 27.-29.8., jolloin myös Leppävaaran Urheilupuistossa ja sen lähialueilla juhlitaan. Etsimme nyt tapahtuman ruoka-alueelle toimijoita: hae mukaan!
Kaupunkitapahtumat Espoon Espoo-päivän tiimi järjestää Leppävaaraan torstaista lauantaihin riehakasta juhlatunnelmaa ja kaikille avointa ohjelmaa kaikenikäisille. Tapahtuman ohjelma julkistetaan elokuun alussa.
Etsimme muutamaa ruokatoimijaa alueelle. Erityisesti etsimme juhlahumuun sopivia myyntikojuja, kuten hattaran, popcornin tai metrilakujen myyjiä sekä muutamaa lämmintä ruokaa tarjoavaa toimijaa. Valitessa ruokamyyjiä alueelle, arvioimme sopivuutta ohjelmaan ja alueen kokonaisuuteen. Pidämme tärkeänä, että ruokamyyjillä on tapahtumaturvallisuuden kriteerit täyttävä myyntikoju tai ruokarekka, ja että tarjonnasta löytyy myös kasvis- ja vegaaniruokaa.
Myyntipaikka on maksuton ja sisältää sähkön. Tapahtumaan on mahdollista tulla myymään joko koko tapahtuman ajan torstaista lauantaihin, tai perjantaista lauantaihin.
Tapahtuman alustavat aukioloajat:
To 27.8. klo 9-17
Pe 28.8. klo 14-21
La 29.8. klo 11-19
Jos haluat hakea ruokamyyjäksi tapahtumaan, lähetä sähköpostia osoitteeseen: espoo.paiva@espoo.fi
Sisällytä viestiin:
-
Kojun koko ja sähköntarve
-
Kaasun käyttö
-
Lyhyt esittely ruokatarjonnasta
-
Kuva ruokakojusta tai –rekasta
-
Tulisitko myymään alueelle torstaista lauantaihin, vai perjantaista lauantaihin?
Avoin ruokatoimijahaku sulkeutuu 13.7. Myyntipaikkoja voidaan täyttää sopivien löytyessä jo haun aikana.