Valitut opiskelijat ja opiskelupaikan vastaanottaminen Etelä-Tapiolan lukioon

Julkaistu: 29.5.2022 6.45Päivitetty: 21.6.2022 6.23

Etelä-Tapiolan lukion yleislinjalle valitut 2022 (135 opiskelijaa) 

Nimensä julkaisuun luvan antaneet: 

Ahmed, Tahmina

Aho, Claudia Annika

Aho, Emma Matleena

Ahonen, Anton Eino Mikael

Ahonen, Erik Oskari

Ala-Jääski, Joona Antti Elia

Anttila, Aleksis Toivo Eetvartti

Arala, Onni Eemeli Antero

Bashirova, Sevil

Bessonoff, Luka Ville Nikolai

Borg, Linnea Elisabeth

Brahimi, Erjona

Bäcklund, Emilia Elli Elisabeth

Bärlund, Paola Elisabeth Katariina-Ernontytär

Chaudhary, Mehak

Cobb, Sam Elias

Doroci, Blerona

Eronen, Jenniina Elise

Fisk, Laura Karoliina

Gras, Alex Christian

Guo, Ivy Tongye

Haahtela, Mio Kasperi

Hakuli, Isabella Sofia

Hanninen, Eemeli Onni Matias

Harju, Khira Claudia Margit

Hilpinen, Sanni Emilia

Huupponen, Joona Patrik

Ilonen, Annika Karoliina

Isoaho, Inna Ilona

Juurakko, Karre Sisu Viljami

Kamke, Tuulia Anna Maria

Kangasluoma, Elmo Markku Akseli

Kari, Emilia Mette-Maria

Karjalainen, Venla Aurora

Kellas, Nia Eliisa

Kerdari, Nava

Keränen, Chia Matilda

Kinnunen, Niinu Katarina Margareta

Kivi, Alisa Maaret Aurora

Kläusler, Sofianna Elise

Koivisto, Emilia Kristiina

Kojo, Iiris Alisa

Koskela, Inka Elina

Kosola, Meeri Katriina

Kosonen, Elmeri

Kulotie, Nora Johanna Linnea

Laakso, Eelis Akseli

Laine, Aino Erika

Lampe, Alexios Vasileios Peter

Laukkanen, Frida Emmi-Ilona

Laukkanen, Jere Valtteri

Lehtinen, Lilja Lumi Viktoria

Lehtinen, Oliver Mattias

Leivonen, Lauri Johannes

Liettilä, Henje Lyydia Waldine

Lindroos, Laura Maria

Lipponen, Ida Ilona Amanda

Loisa, Gabriel Basil Veikko

Luumi, Alisa Eeva-Kaisla

Lähdesmäki, Akseli Oliver

Matooq, Zeina

Maunu, Maria Mercedes Isabella

Meng, Sofia

Merjama, Sampo Matias

Moilanen, Julianna Jukantytär

Moisander, Arttu Matias

Niemi, Carla Lumi Linnea

Nugent, Donal Francis Aslan

Nummikoski, Eero Juhani

Numminen, Riia Maria

Oikari, Alisa Lilian

Ojala, Emil Ertan Alexander

Oksa, My Olivia

Paasonen, Henri Juhani

Pakkala, Sofia Tuulia

Pakkanen Gomez, Juan Lucas

Parviainen, Lilja Minttu Maria

Passinen, Tapio Olavi

Peltonen, Laura Maria

Pikkusaari, Elsi Sofia

Pohjala, Lumi Karoliina

Pulli, Sade Ilmi Acacia

Puura, Kaius Kalle Mikael

Qi, Ida Lan

Raivio, Anna Ina Teresia

Rantala, Moona Ottilia

Rantanen, Nea Matilda

Rautiainen, Iris Linnea

Rautio, Iida Serafia

Rehtijärvi, Henri Matias

Reimaa, Iris Amalia

Repka, Martin Oskari

Rinkinen, Heta Eeva Inkeri

Ronkainen, Siiri Anastasia

Ruotsalainen, Lotta Karoliina

Ruuskanen, Santeri Rasmus

Rönkkö, Hertta Anna Sofia

Saarinen, Aava Johanna

Saarukka, Aaro Aukusti Johannes

Sainio, Katariina Anna Henriikka

Saksela, Tuuli Aurora

Salad, Nasra Mubarak

Seikku, Ilkka Pekka Johannes

Seppänen, Otava Ukko Artturi

Silén, Wilma Olivia

Siponen, Vera Julia

Skyttä, Ronja Maria

Strömberg, Stella Isabella

Ståhl, Iida Susanna

Sunbun, Sotheara

Suonvieri, Samuli Pekka

Takkinen, Arttu Elias

Talvitie, Iiris Anna Aurora

Tamminen, Tiina Maria

Tammisto, Timo Alexander

Teppo, Pihla Olivia

Tiinus, Jessica Iida Emilia

Turpeinen, Peppi Madelein

Tuurnala, Eino Martin

Uotila, Nuutti Väinö Aaprami

Valkealahti, Jenniina Anna

Varjonen, Lauri Matti

Viidik, Renar

Wu, Linda

Vuola, Netta Inkeri

Väänänen, Veikko Olavi

Yalahow, Abdirahman Mahad

Zahkna, Karita

 

Lisäksi seitsemän (7) opiskelijaa, jotka eivät ole antaneet lupaa nimen julkistamiseen.

 

Etelä-Tapiolan lukion IB-linjalle valitut 2022 (50 opiskelijaa) 

Nimensä julkaisuun luvan antaneet: 

Adzhigova, Amina 

Ali, Anas Abdullahi Adan 

Barnes, Maya Ilona 

Barrera Pasos, Abraham Mateo 

Berner, Mia Alessa Rose-Marie 

Bezusiak, Zlata 

Brown, Maya Danielle 

Catteddu, Pablo Sebastian 

Chaudhary, Shriyansh 

Chirca, Alexandru Ionut 

Cortez, Maria Avj 

Esmaeilzadeh, Arian 

Haahtela, Vera Onerva 

Halminen, Iina Johanna 

Hamid, Yasmin Hamid Suliman 

Heinola, Leo Sami Henrik 

Huttunen, Helmi Aino Josefiina 

Isosomppi, Kaisa Iida Ilona 

Jäppinen, Venla Inkeri Jarnontytär 

Karatayeva, Madina 

Kuria, Kristofer Githinji 

Kuusela, Jeremia Benjamin 

Li, Yiqi 

Lill, Anete 

Lipasti, Ilona Elisa 

Merrifield, Matias Robert 

Mäki-Petäjä, Hertta Sisko 

Padhy, Parnika 

Peralta, Anni Matilda Anabel 

Prasad, Isabella Ida-Maria 

Rastogi, Saachi

Ruikka, Henna Sofia 

Saari, Lauri Tapani 

Sadat, Nagina 

Saramaa, Jessica Anna 

Shalagin, Vadim 

Särkkä, Aleksis Joonas Mikael 

Tammi, Matilda Minea 

Timonen, Mimi Eerika 

Ulfstedt, Tristan Ari Valerian 

Vetchinnikova, Mayya 

Vukic, Dina 

Wirta, Katarina Isabell 

Zheng, Hanbing

 

Lisäksi kuusi (6) opiskelijaa, jotka eivät ole antaneet lupaa nimen julkistamiseen. 

 

Uuden lukiolaisen opiskelupaikka otetaan vastaan sähköisesti. Uusien lukiolaisten nimet julkaistaan myös osoitteessa https://www.espoo.fi/fi/lukioiden-valintatulokset niiden hakijoiden osalta, jotka ovat hakulomakkeessa antaneet siihen luvan. Hakija saa sähköpostissa linkin henkilökohtaiseen tuloskirjeeseen, jossa on linkki, jonka kautta opiskelupaikka otetaan vastaan. Opiskelupaikka on vastaanotettava 30.6.2022 mennessä.

Uusia opiskelijoita pyydetään täyttämään Etelä-Tapiolan lukion oma ainevalintakortti alustavien opintotoiveiden kartoittamiseksi.

Opinto-ohjaajat Mikko Saxberg ja Kukka Tast ovat puhelimitse ja sähköpostitse tavoitettavissa torstaina 16.6. klo 09-15 ja perjantaina 17.6. 09-15. Mikon puhelinnumero on 043 8245204 ja Kukan 043 8246623. Yhteisvalinnan tuloksiin ja koulupaikkoihin liittyvissä kysymyksissä kannattaa olla yhteydessä suoraan rehtori Anni Virnekseen. Parhaiten rehtorin tavoittaa sähköpostilla tai tekstiviestillä. Rehtorin puhelinnumero on 043 8258416. Sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi at espoo.fi.

Koulu alkaa ensimmäisen vuositason opiskelijoiden osalta torstaina 11.8. klo 9.00 (yleislukio) ja klo 9.45 (IB-linja).

TOIVOTAMME KAIKKI UUDET ETISLÄISET JA HUOLTAJAT LÄMPIMÄSTI MUKAAN JOUKKOOMME!

  • Etelä-Tapiolan lukio