Kuulutus: Asunto Oy Soukankalliota koskevan kuulemisilmoituksen yleistiedoksianto 18.8.2026
949/11.03.00/2026
Asunto Oy Soukankallio on hakenut Espoon seudun ympäristöterveydeltä tupakointikieltoa asuntoyhteisön huoneistoparvekkeille osoitteessa Soukankuja 16, 02360 Espoo.
Tilojen haltijoille varataan hallintolain (434/2003) 34 §:n mukaisesti tilaisuus tulla kuulluksi ennen asian ratkaisemista. Kuulemiskirje ja hakemusasiakirjat ovat nähtävillä 18.8.–15.9.2026 virka-aikana Espoon seudun ympäristöterveydessä, Tekniikantie 15, Espoo. Aika on varattava erikseen sähköpostitse osoitteessa tupakointikieltopaatos@espoo.fi.
Tämä ilmoitus on julkaistu Espoon kaupungin verkkosivulla 18.8.2026. Kuulemisilmoituksen tiedoksiannon katsotaan tapahtuneen seitsemäntenä päivänä tämän ilmoituksen julkaisuajankohdasta. Mahdollinen selvitys on toimitettava 15.9.2026 mennessä. Kuulemisilmoituksen tiedoksianto toimitetaan yleistiedoksiantona, koska kuulemisilmoitus on annettava tiedoksi yli 30 henkilölle.
Espoon seudun ympäristöterveys