Länsi-Uudenmaan hyvinvointialue

Länsi-Uudenmaan hyvinvointialue järjestää sosiaali- ja terveyspalvelut, pelastustoimen palvelut sekä opiskeluhuollon psykologi- ja kuraattoripalvelut 1.1.2023 alkaen Espoon, Hangon, Inkoon, Karkkilan, Kauniaisten, Kirkkonummen, Lohjan, Raaseporin, Siuntion ja Vihdin asukkaille.

Länsi-Uudenmaan hyvinvointialue, valmistelujohdon yhteystiedot

Johtaja
Sanna Svahn

Valmistelujohtaja, hallinto
Jarno Moisala, ext-jarno.moisala@espoo.fi

Valmistelujohtajat, henkilöstö
Kimmo Sarekoski, ext-kimmo.sarekoski@espoo.fi
Ulla Palmroos, ext-ulla.palmroos@espoo.fi

Valmistelujohtaja, ICT ja digi
Tommi Kuukka, tommi.kuukka@espoo.fi

Valmistelujohtaja, talous
Ville Rajahalme, ext-ville.rajahalme@espoo.fi

Valmistelujohtaja, tukipalvelut
Pasi Ojaniemi, pasi.ojaniemi@espoo.fi

Valmistelujohtaja, viestintä ja osallisuus
Eliisa Anttila, ext-eliisa.anttila@espoo.fi

Valmistelujohtaja, pelastustoimi ja ensihoito
Kimmo Markkanen, kimmo.markkanen@espoo.fi

Valmistelujohtaja, lasten, nuorten ja perheiden palvelut
Mari Ahlström, mari.ahlstrom@espoo.fi

Valmistelujohtaja, aikuisten palvelut
Markus Paananen, markus.paananen@espoo.fi

Valmistelujohtaja, ikääntyneiden palvelut
Jorma Haapanen, ext-jorma.haapanen@espoo.fi

Valmistelujohtaja, yhteiset palvelut ja integraatiot
Jaana Koskela, ext-jaana.koskela@espoo.fi