Länsi-Uudenmaan hyvinvointialue

Espoo, Hanko, Inkoo, Kauniainen, Kirkkonummi, Lohja, Raasepori, Siuntio, perusturvakuntayhtymä Karviainen (Karkkila ja Vihti) ja Länsi-Uudenmaan pelastuslaitos rakentavat yhdessä Länsi-Uudenmaan hyvinvointialuetta. Hyvinvointialue palvelee 1.1.2023 alkaen.

Länsi-Uudenmaan hyvinvointialue, valmistelujohdon yhteystiedot

Yhteyshenkilöt

Länsi-Uudenmaan hyvinvointialueen väliaikainen valmistelutoimielin, puheenjohtaja
Sanna Svahn

Valmistelujohtaja, hallinto
Jarno Moisala, ext-jarno.moisala@espoo.fi

Valmistelujohtajat, henkilöstö
Kimmo Sarekoski, kimmo.sarekoski@espoo.fi
Ulla Palmroos, ext-ulla.palmroos@espoo.fi

Valmistelujohtaja, ICT ja digi
Tommi Kuukka, tommi.kuukka@espoo.fi

Valmistelujohtaja, talous
Ville Rajahalme, ext-ville.rajahalme@espoo.fi

Valmistelujohtaja, tukipalvelut
Pasi Ojaniemi, pasi.ojaniemi@espoo.fi

Valmistelujohtaja, viestintä ja osallisuus
Eliisa Anttila, ext-eliisa.anttila@espoo.fi

Valmistelujohtaja, pelastustoimi ja ensihoito
Kimmo Markkanen, kimmo.markkanen@espoo.fi

Valmistelujohtaja, lasten, nuorten ja perheiden palvelut
Mari Ahlström, mari.ahlstrom@espoo.fi

Valmistelujohtaja, aikuisten palvelut
Markus Paananen, markus.paananen@espoo.fi

Valmistelujohtaja, ikääntyneiden palvelut
Jorma Haapanen, ext-jorma.haapanen@espoo.fi

Valmistelujohtaja, yhteiset palvelut ja integraatiot
Jaana Koskela, ext-jaana.koskela@espoo.fi 10.1.2022 alkaen