Leppävaaran yksityinen varhaiskasvatus

Yksityistä varhaiskasvatuspaikkaa haetaan ottamalla yhteyttä suoraan yksityiseen päiväkotiin, ryhmäperhepäiväkotiin tai perhepäivähoitajaan. Kela myöntää perheen hakemuksesta yksityisen hoidon tuen hoitorahaa, mahdollista tulosidonnaista hoitolisää sekä kuntakohtaista Espoo-lisää. Tuet kattavat osan palveluntuottajan määrittelemästä lapsen varhaiskasvatusmaksusta (hoitomaksu).

Albatross Daycare (Englanninkielinen)
- Kiskottajankuja 2 ja 4, 02660 Espoo

Albatross Bilingual Daycare
- Vallikatu 17 E, 02650 Espoo

Albatross Preschool Alberga
- Numersinkatu 1 02600 Espoo

Eija Rolamo,  puh. 040 7334485
eija.rolamo@albatrossdaycare.fi

Brian Crosby, puh. 040 0193394
brian.crosby@albatrossdaycare.fi 
Päiväkodin sivut

Espoon englanninkielinen leikkikoulu
- Kilonpuiston toimipiste
Vanharaide 3 A
02610 Espoo
puh. 09 509 2128
Päiväkodin sivut

- Karakallion toimipiste
Kalasääksentie 6
02620 Espoo
puh. 09 586 3022
Päiväkodin sivut

Lastentalo Hyvätuuli Oy
Lansantie 25 A
02630 Espoo
puh. 040 565 0062
hyvatuuli@lastentalohyvatuuli.fi
Päiväkodin sivut

Lastentalo Lounatuuli
Nuijamäki 6 C
02630 Espoo
Puh.050 302 4064
lounatuuli@lastentalohyvatuuli.fi
Päiväkodin sivut

Päiväkoti Aarteet
Karapellontie 11
02610 Espoo
Puh.  040 723 2992/044 727 1111
Kaire Mansberg päiväkodin johtaja
kaire.mansberg@ekk.fi
Päiväkodin sivut

Päiväkoti Helmi
Muurarinkuja 1
02650 Espoo
Niina Martikainen
Puh. 040 769 6216
posti@paivakotihelmi.fi
Päiväkodin sivut

Päiväkoti Pilke Tuulikello
Luutnantinkuja 2 A
02600 Espoo
Puh. 050 581 4329
kaisa.maki@pilkepaivakodit.fi
Päiväkodin sivut

Pilke tiedepäiväkoti Siru
Lintukorpi 16
02660 Espoo
Puh. 040 905 2695
Martina Hamberg
martina.hamberg@pilkepaivakodit.fi
Puh.040 514 8370
johanna.raski-pitkanen@pilkepaivakodit.fi
Päiväkodin sivut

Päiväkoti Viidakkorumpu
Kuusiniementie 2
02710 Espoo
Puh. 09 853 7799/ 050 912 2715
info@paivakotiviidakkorumpu.fi
Päiväkodin sivut

Päiväkoti Touhula Kilo
Kilonkallionkuja 8
02610 Espoo
Puh.050 302 7280
Henna Franzen
Puh. 046 920 2245
henna.franzen@touhula.fi
Päiväkodin sivut

Ruusun päiväkoti
Huvilinnanaukio 8
02600 Espoo
Ilona Link
Puh. 045 138 6933
Anne Riihimäki
Puh. 050 405 6054
ruusu.vaakuna@kolumbus.fi
Päiväkodin sivut

P.P.Mummola-ryhmäperhepäiväkoti
Harakantie 6
02650 Espoo
Puh. 0400 707 756/045 633 6256
info@paivanpaisteidenmummola.fi
P.P.Mummola-ryhmäperhepäiväkoti

ICEC Kilo (The International Childcare & Education Centre Play´n Learn Oy)
Siuntiontie 3
02600 Espoo
Puh. 044 750 9190
Marja Kemppainen
puh. 044 750 9192
marja.kemppainen@icec.biz
Päiväkodin sivut