Suunnittelu- ja hallintopalveluiden yhteystiedot

  • Jaa Facebookissa
  • Jaa Twitterissä

Suunnittelu- ja hallintopalveluiden yhteystiedot on listattu palveluittain.

kehittämispäällikkö
Juha Nurmi
p. 050 372 5852
juha.nurmi@espoo.fi

Oppimisteknologian pedagogisen käytön vastuualue

vastuualuepäällikkö
Asko Lippo
p. 043 825 7554
asko.lippo@espoo.fi

pedagoginen asiantuntija
Leena Palokangas
p. 050 360 3394
leena.palokangas@espoo.fi
Lukioiden tieto- ja viestintätekniikan ja oppimisympäristöjen kehittäminen, opetushenkilöstön tieto- ja viestintätekniikan täydennyskoulutus.

pedagoginen asiantuntija
Jaakko Rekola
p. 050 363 2958
jaakko.rekola@espoo.fi
Oppimisympäristöt, pedagogiikka, osaamisen kehittäminen ja opetuksen tietojärjestelmät.

tieto- ja viestintätekniikan koordinoiva kehittäjäkouluttaja

Mikko Löyttyniemi
p. 043 825 3842
mikko.loyttyniemi@espoo.fi

Täydennyskoulutus ja osaamisen kehittäminen. Tavoitettavissa ma, to ja pe.

Oppilashallinnon vastuualue

oppilashallinnon vastuualuepäällikkö
Tero Latvala
p. 043 826 5256
tero.latvala@espoo.fi
Perusopetuksen oppilas- ja luokkasijoittelu, kouluverkko- ja oppilaspaikkasuunnittelu, perustilastot, kaupungin tutkijaverkosto, HSL-yhteistyö.

hallinnon erityisasiantuntija
Taina Ruotinen
p. 09 816 52064
taina.ruotinen@espoo.fi

arviointisuunnittelija
Merivuokko Gould
p. 043 825 1832
merivuokko.gould@espoo.fi
Perusopetuksen koulujen arvioinnin tuki ja koordinointi, oppilassijoittelu.

oppilasasioiden asiantuntija
Jemina Sirviö
p. 043 826 5234
jemina.sirvio@espoo.fi
Ohjeet ja linjaukset, lautakuntavalmistelu, oppilaaksioton oikaisuvaatimukset, viranhaltijoiden päätöspohjat, valtion erityiskoulujen maksusitoumukset, koulutusta esittelevät oppaat.

oppilasasioiden asiantuntija
Christina Rissanen
p. 09 816 52044
christina.rissanen@espoo.fi
Asiakaspalvelu (3. ja 7. luokalle siirtyminen, muuttavan oppilaan koulun vaihtuminen, toissijaiseen kouluun hakeminen, toisessa kunnassa asuva oppilas), perustilastot, Primus-oppilasrekisterin pääkäyttäjä.

oppilasasiain sihteeri
Sara Raitala
p. 09 816 52043
sara.raitala@espoo.fi
Asiakaspalvelu (1. luokalle ilmoittautuminen, muuttavan oppilaan koulun vaihtuminen, toissijaiseen kouluun hakeminen, toisessa kunnassa asuva oppilas), Primus-oppilasrekisterin ylläpito.

osastosihteeri
Katri Pietarinen
p. 09 816 52065
katri.pietarinen@espoo.fi
Vastuualueen sihteerin tehtävät, oppilaaksiottoon liittyvien valitusten koordinointi, tutkimusluvat.

suunnittelija
Teea Kankaanpää
p. 043 826 8412 
teea.kankaanpaa@espoo.fi
Opetuksen järjestäjän arviointitoiminta, koulujen itsearvioinnin koordinointi ja kehittäminen, tutkimusluvat. Oppilaiden tapaturma- ja vahingonkorvausasiat.

järjestelmäkoordinaattori
Sirkku Kärkkäinen
p. 050 351 3849
sirkku.karkk