Saarnilaakson koulun yhteystiedot

Postiosoite:
PL 3521
02070 ESPOON KAUPUNKI

Käyntiosoite:
Hösmärintie 1
02760 Espoo

Koulusihteeri Anette Eloranta
Kanslia 09 816 30479
Sähköposti: anette.eloranta@espoo.fi

Rehtori Jukka Kuittinen
09 816 30469, 050 559 6969
Sähköposti: jukka.kuittinen@espoo.fi

Apulaisrehtori Jussi Otsomaa
050 326 4766
Sähköposti: jussi.otsomaa@espoo.fi

Apulaisrehtori Matti Kärkkäinen
043 826 7062
Sähköposti: matti.karkkainen@espoo.fi

Koulukuraattori Jaana Kähkönen
050 360 3976
Sähköposti: jaana.kahkonen@espoo.fi

Koulupsykologi Maisa Thibault
050 382 6860
Sähköposti: maisa.thibault@espoo.fi

Opinto-ohjaaja Jaana Lämsä
043 825 1802
Sähköposti: jaana.lamsa@espoo.fi

Opinto-ohjaaja Teemu Tarvainen
043 827 3440 (paikalla ma ja to)
Sähköposti: teemu.tarvainen@espoo.fi

Terveydenhoitaja Jaana Johansson
046 877 2151
Sähköposti: jaana.johansson@espoo.fi

Vahtimestari Pekka Leskinen
050 326 4765
Sähköposti: pekka.leskinen@espoo.fi

Kouluravintola Espoo Catering
043 824 8739

Opettajat

Nimi

Valvontaluokka ja opetusaineet
Kuittinen Jukka rehtori
Ekroos Aki musiikki, tietotekniikka
Haapanen Jori tekninen työ
Hanslin Kirsi 7E, englanti
Hautaniemi Risto-Pekka erityisopetus
Hakala Silja kotitalous
Hidvégi Péter 7M, biologia, maantieto, tietotekniikka, tietotekniikkavastaava
Jarva Otso 9M, matematiikka, fysiikka, kemia
Junkkari Päivi tekstiilityö
Kaijalainen Kari 8M, matematiikka, fysiikka, kemia
Kallio Jari erityisopetus
Kaya Elina 9G, erityisopetus
Ketola Päivi matematiikka, fysiikka, kemia
Kupiainen Jouni 8A, kuvataide
Kuusisto Hanni kotitalous
Kärki Ari Tekninen työ
Kärkkäinen Matti 8E, matematiikka, fysiikka, kemia
Lehtinen Topi 7F, liikunta, tietotekniikka
Leisti Hanneli ranska, ruotsi
Lämsä Jaana oppilaanohjaus
Manni Tapio 8C, historia, yhteiskuntaoppi, elämänkatsomustieto
Otsomaa Jussi matematiikka, fysiikka, kemia
Peljo Hilkka äidinkieli ja kirjallisuus, kirjastonhoitaja
Piironen Jaana 7D, matematiikka, fysiikka, kemia
Piironen Salla 7C, äidinkieli
Rantanen Eeva liikunta
Riekki Henna 7B, evankelisluterilainen uskonto, oppilaskunnan ohjaaja
Rikkonen Sari 9A, äidinkieli ja kirjallisuus
Saarinen Päivi 9E, biologia, maantieto
Tabell Tuure 8B, saksa, englanti
Tarvainen Teemu oppilaanohjaus
Tiala Inkeri 7A, biologia, maantieto, terveystieto
Tuovinen Pasi historia ja yhteiskuntaoppi
Törmänen Minna 9B, englanti, ruotsi
Vuorensola Taina 8F, erityisopetus
Väänänen Antti ilmaisutaito, liikunta
Örnmark Olli 9F, äidinkieli ja kirjallisuus

Muu henkilökunta:

Thibault Maisa koulupsykologi
Eloranta Anette koulusihteeri
Henriksson Pirjo koulunkäyntiavustaja
Johansson Jaana kouluterveydenhoitaja
Syrjälä Tuomas koulunkäyntiavustaja
Obertinca Dani kiinteistölaitosmies
Leskinen Pekka vahtimestari
Kähkönen Jaana kuraattori