Lintumetsän koulun yhteystiedot

Lintumetsän koulu

Postiosoite:
PL 3123
02070 ESPOON KAUPUNKI

Käyntiosoite:
Lintumetsäntie 10
02660 Espoo

Kanslia Koulusihteeri Tuire Naski

043 8246151

tuire.naski@espoo.fi

Rehtori Sirpa Tammisuo

046 8771851

sirpa.tammisuo@espoo.fi

Apulaisrehtori Tarja Mattila

050 3416287

tarja.t.mattila@espoo.fi

Apulaisrehtori Vesa Ryhänen

050 3416287

vesa.ryhanen@espoo.fi

Opettajainhuone

09 81636503, 09-81636506

Opinto-ohjaaja Hannu Himanen

09 81636507

hannu.himanen@espoo.fi

Opinto-ohjaaja Sanna Myöhänen

040 1839983

sanna.myohanen@espoo.fi

Laaja-alainen erityisopettaja Ilona Kautto

043 8273268

ilona.kautto@espoo.fi

Vahtimestari

050 4147174

Keittiö Ruokapalveluesimies Leena Leino

046 8773331

koulukeittio.lintumetsa@espoocatering.fi

Kiinteistönhoito

043 8247183

Kuraattori Johanna Salo

050 5641836

johanna.l.salo@espoo.fi

Terveydenhoitaja Maarit Lindblad

040 5536235

maarit.lindblad@espoo.fi

Psykologi

Opettajat


Opettajien sähköpostiosoitteet ovat pääsääntöisesti muotoa

etunimi.sukunimi@espoo.fi

Opettajanhuoneen p. 09-816 36503 tai 09-816 36506

AAT Aaltonen Tomi ELA

BJT Björn Tiina MA, KE 8C lo

HAG Haggrén Marianna MA, FY, KE 7G lo

HAO Hakkarainen Outi BG, GE SCV, TT 7E lo

HEL Heino Leena KO 8A lo

HEE Heinonen Elisa RU

HEJ Helo Juhapekka ERO 7,9 lo

HIH Himanen Hannu OPO

HIJ Hintikka Jenni MA, FY, KE virkavapaa

HUK Hulkkonen Kirsi ERO 7i lo

IML Immanen Leena MA, KE

KAR Kallio Ritva LI, TT 9B lo

KAA Kangasharju Arja AI,9C lo

KAT Katainen Arja KU

KAI Kautto Ilona ELA

KNJ Knuuti Johanna AI 9D lo

KRM Kronlund Mari UE, HI, HY 9E lo

RUU Kyyrö Ruut LI

LÄM Lähteenmäki Mika LI 7D lo

MAM Makkonen Mari TT 9A lo

MAS Manninen Satu EN, RU

MTE Matero Tero UE 9E lo, sij.

MAT Mattila Tarja RU, SA apulaisrehtori

MEK Merontausta Katja EN, RU

MUA Muola Anni AI, S2 8B lo

MUH Mustakallio Heikki MU

MUL Mutanen Lotta valmistava opetus virkavapaa

MYS Myöhänen Sanna OPO

MÄM Mäenpää Maija MA, KE, virkavapaa

OIH Oinonen Heta EN, RU 7F lo

PAA Parviainen Anna BI, GE

PAO Patronen Outi AI, S2

PES Peltola -Rekilä Satu TS 8D lo

PET Peuraniemi Timo BG, GE, SCV 9F lo.

RAN Rantaniitty Toni MA, KE

RYV Ryhänen Vesa HI, HY apulaisrehtori

RÄH Räsänen Heikki HI, HY 7C lo

SAH Saastamoinen Heta KO

SAM Saharinen Margit Valmistava luokka sij.

SAK Saloheimo Kirsi KU

SOS Somerma Suvi MU

SÄP Säämäki Pertti TN

SÖT Söderling Terhi TN 9G lo

TAK Talka-Korhonen Susanna ERO 8F lo

TAS Tammisuo Sirpa TS, rehtori

TUA Turunen Asta MA, FY, KE 7A lo

TUK Tukiainen Karoliina MA, FY, KE 7B lo

YLJ Ylhäinen Jutta EN RA 8E lo