Vanttilan koulun yhteystiedot

Rehtori Olli Poutiainen  046 877 3429
Apulaisrehtori Virva Valavuori (luokat 1 - 6) 046 877 3692
Apulaisrehtori Heli Haaro (luokat 7 - 9) 046 877 3691
Opettajainhuone 09 816 22394
Koulusihteeri Leila Sjöblom
* Koulun kanslia on avoinna ma - pe klo 9 - 15 
09 816 22395
Oppilaanohjaaja Marjo Salmela-Ojama 043 825 0620
Vahtimestari Timo Nevalainen  043 825 0656
Ruokapalveluesimies Suvi Manner 043 826 9131
Laitosmies 09 816 31579 tai 050 576 9364

Tilapalvelut, palveluesimies (laitoshuolto, aula- ja turvallisuus) Tarja Julku
Tilapalvelut, palveluesimies (kiinteistönhoito)

050 553 4964

Erityisopettaja Maria Turpela 043 825 0654
Erityisopettaja Anna Toivomäki-Pellinen (erityisopetuksen koordinointi) 043 826 6284
Hammashoitola Samarian terveyskeskus 09 816 32780
Terveydenhoitaja Kirsi Hentula (31.8.2018 saakka) 
  * Tavattavissa koululla: ti - to klo 8 - 16, pe 8 - 14
046 877 3569
Kuraattori Sirpa Levy
  * Tavattavissa koululla: ti 8 - 16, ke 12 - 16 ja pe 8 - 16
050 540 0808

Psykologi 
  * Tavattavissa koululla: ti 8 - 16, muutoin sopimuksen mukaan

050 327 7971
Koulukirjastoa hoitavat: Satu Rapp ja Tarja Huttunen
  * Koulukirjasto auki: 
09 816 22402
Oppilaskunnan ohjaajat: Joose Hossi (luokat 1- 6) ja Minna-Maija Heljo (luokat 7 - 9) 09 816 22394

Iltapäiväkerhotoiminta (luokat 1 - 2), palveluntuottaja Norlandia Päiväkodit Oy
  * Vastuuohjaaja 
  * Kerhopuhelin  010-836 7319 ja 010-836 7290
  * Koordinaattori Jonna Heikkilä (010-836 7320)
  * Sopimusasiat Espoon kaupungin iltapäivätoiminta (iltapaivatoiminta@espoo.fi ja 09 816 
    52029)
  * Muut kerho-ohjaajat:

Vanttilan päiväkodin esiopetusryhmä: Marja Hokkanen 046 877 1131

Koulun sähköposti: vanttilan.koulu@espoo.fi
Henkilökunnan sähköpostiosoitteet muodossa: etunimi.sukunimi@espoo.fi
 



Koulun henkilökunta 2018 - 2019

Luokanopettajat, erityisluokanopettajat ja luokanvalvojat

Tapola Petra 1.a
Somersalmi Ninja 1.b
Marjo-Seppälä Sari 1.c
Ylönen Vesa, Schreck Salli 1.v
Pulkkinen Mari 2.a
Sipiläinen Anna-Elina 2.b
Jääskeläinen Stella 2.c
Huttunen Tarja, Strodel Elisa 2.t
Lampila Leena 3.a
Rantala Eija 3.b
Yli-Suvanto Tuulia 3.c
Pitko Pia, Ekberg Tuomas 3.-4.p
Parvikoski Veera 4.a
Sukselainen Annukka 4.b
Hossi Joose 5.a
Nevalainen Sini 5.b
Jokela Tapani 5.-6.t
Leivo Anu 6.a
Valavuori Virva 6.b
Rytioja Maarit 7.a
Räisänen Tiina 7.b
Siikanen Ari 8.a
Kauppinen Joonas 8.b
Rapp Satu 8.c
Karimo Katariina 8.d
Hautala Hanna 9.a
Heljo Minna-Maija 9.b
Kumpulainen Heli 9.c
Karimo Katariina 9.d
Karvinen Esa-Pekka Valmistava luokka

                                

Aineenopettajat/erityisopettajat/resurssiopettajat

Turpela Maria Erityisopettaja (luokat 1-5)
Toivomäki-Pellinen Anna Erityisopettaja (luokat 6-9)
Viinikka Kirsi Ranska, historia, yhteiskuntaoppi
Rapp Satu Ranska, englanti
Kauppinen Joonas Ranska, englanti
Bergholm Anneli Englanti, ruotsi
Heljo Minna-Maija Englanti, ruotsi
Sundberg Hanna Englanti, ruotsi
Bahr Robert Saksa
Haaro Heli Äidinkieli ja kirjallisuus
Karimo Katariina Äidinkieli ja kirjallisuus, Suomi toisena kielenä
Hirvonen Mikko Matematiikka, tietotekniikka
Pelander Piia Matematiikka, fysiikka ja kemia
Rytioja Maarit Matematiikka, tekstiilityö
Kumpulainen Heli Matematiikka, fysiikka ja kemia
Räisänen Tiina Kotitalous
Salmela Marjo Oppilaanohjaus, tekstiilityö
Siikanen Ari Liikunta, terveystieto
Hautala Hanna Liikunta, terveystieto
Lehtonen Tanja Biologia ja maantieto, terveystieto
Sukselainen Annukka Biologia ja maantieto
Rinkinen Joonas Tekninen työ
Hakkarainen Jari Musiikki
Hirvonen Henri Ev.lut. uskonto (opetus Vanttilassa)
Satukangas Liisa Ev.lut. uskonto, elämänkatsomustieto (opetus Vanttilassa)
Mirsch Anna Kuvataide
Kaikkonen Pekka Kuvataide
Lillman Marjo Resurssiopettaja

Koulunkäyntiavustajat

Kesti Toni Koulunkäyntiavustaja, luokka 2.-3.p
Dadroei Ramin Koulunkäyntiavustaja, luokka 4.-5.t
Sheikhani Suleiman Koulunkäyntiavustaja, valmistava luokka
Puputti Anu Koulunkäyntiavustaja, luokka 1.t