Tiistilän koulun yhteystiedot

HENKILÖKUNTA 

Rehtori Mirja Pirinen

050 530 2041

Virka-apulaisrehtori Tommi Eränpalo

040 485 9551

Opettajainhuone, alakoulu

040 186 4552

Opettajainhuone, yläkoulu

040 186 1395

Oppilaanohjaaja, Suvi Koskinen


043 824 6223


Oppilaanohjaaja Timo Järvinen

040 1848742

Koulusihteeri, alakoulu: Sirpa Muttonen-Lehto (koululla ti, to-pe)

043 8273420

Koulusihteeri, yläkoulu: Liisa Lääperi (kanslia avoinna ma-pe klo 9-15)

043 8273418

Vahtimestari Kari Järvinen

050 462 2088

Ruokapalveluesimies Peter Josefsson

043 8251 875           

Laitosmies Kimmo Korhonen

050 520 1883

Kiinteistöpalvelukeskus

09 816 21

Koulutilojen iltavalvoja

046 877 2597

Koulutilojen iltavalvonta/ Seure

310 88007

Terveydenhoitaja, yhteinäiskoulu Maria Ranta,  ma-pe

046 8771700

Koulukuraattori Jaana Santonen

050 3603439

Koulupsykologi Sinikka Pitkänen (alakoulu, tav. ti-ke)
sinikka.pitkanen@espoo.fi
Koulupsykologi Maisa Thipault (tav. perjantaisin alakoulun tiloissa)
sähköposti: maisa.thipault@espoo.fi

050 5112655

050 3826860

ELA alakoulu Tanja Emmes 040 579 8810
ELA alakoulu Laura Seppä 040 623 2584
ELA yläkoulu Marja-Liisa Iivanainen 040 668 7980
ELA yläkoulu Johanna Vilola 040 656 8920



Rehtorien ja koulusihteerien sekä opettajien ja koulun muun henkilökunnan sähköpostiosoitteet ovat muodossa etunimi.sukunimi@espoo.fi  poikkeuksia: mari.k.bomanson@espoo.fi,iiro-aleksi.holtta@espoo.fi, hanna.k.raisanen@espoo.fi, leena.j.torma@espoo.fi, terveydenhoitaja maria.s.ranta@espoo.fi

Koulun postiosoite: PL 3305, 02070 ESPOON KAUPUNKI
Koulun käyntiosoite: Tiistilänkuja 4, 02230 Espoo

OPETTAJAT, alakoulu
Esiluokka A Eliisa Heikkinen
Esiluokka B Leila Säteri
Maahanmuuttajien pienryhmäopetus 1-3 Marina Savelieva
Maahanmuuttajien pienryhmäopetus 3-6 Hannele Allen-Mersh
1A Pirkko Jalava
1B Sanna Peltomaa
2A Anne Kulku
2B Tiina Varis
3A Pirkko Hartikainen
3B Sari Nousiainen
3C Tiia Rothoff
4A Minna Perko
4B Helena Lyyra
5A Sirpa Korhonen
5B Marjukka Kinnari
5C Heikki Vuorinen
6A Jaana Perkinen
6B Mikaela Tanke
Laaja-alainen erityisopetus Tanja Emmes
Laaja-alainen erityisopetus Laura Seppä
Kieli- ja kulttuuriryhmät Pia Gustafsson
Kieli- ja kulttuuriryhmät Triin Tukk
Kieli- ja kulttuuriryhmät Tero Pulkkinen
S2 Maija Oivukkamäki, Aija Andersson, Petteri Ratinen, Hanna Räisänen
Englanti Essi Junttila, Heikki Raevaara
Ruotsi Ella Järvinen, Mari Bomanson
OPETTAJAT, yläkoulu
Opetusryhmä Luokanvalvoja
7A Esa Myyryläinen
7B Elina Oravala
7C Maria Vaaranmaa
7D Tiia Lempiäinen
7E Iiro Hölttä
7F Sami Koskinen
8A Paula Ojutkangas
8B Aija Andersson
8C Maria Koch
8D Mervi Salminen
8E Eini Aho
8F Katja Lahti
9A Heikki Raevaara
9B Anna Pakkala
9C Johanna Koskela-Koivisto
9D Mika Kukkola
9E Helena Tiitinen-Levijoki
9F Mikael Oresmaa
10a Suvi Koskinen
YLÄASTEEN OPETTAJAT  OPPIAINEITTAIN
Biologia, maantieto Elli Hakavuori
Biologia, maantieto Katri Savolainen
ELA Marja-Liisa Iivanainen
ELA Johanna Vilola
Englanti, ruotsi Mari Bomanson
Englanti, ranska Anna Pakkala
Englanti, ruotsi Heikki Raevaara
Fysiikka, ATK Janne Tiainen
Fysiikka, kemia Tiia Lempiäinen
Historia, yhteiskuntaoppi Eini Aho
Historia, yhteiskuntaoppi Helena Tiitinen-Levijoki
Kieli- ja kulttuuriryhmät Riitta Santi
Kotitalous Johanna Koskela-Koivisto
Kotitalous Mervi Salminen
Kuvataide Elina Oravala
Liikunta Iiro Hölttä
Liikunta Rosanna Silander
Matematiikka, kemia Mika Jurvanen
Matematiikka, fysiikka Paula Ojutkangas
Matematiikka, fysiikka Leena Törmä
Matematiikka, kemia Sami Koskinen
Musiikki Klaara Angervo
OPO Suvi Koskinen
OPO Timo Järvinen
Pysäkkiopetus Raisa Komulainen
Resurssiopettaja Lauri Salminen
Ruotsi, saksa Maria Koch
Ruotsi Ella Järvinen
Terveystieto Eini Aho, Elli Hakavuori, Katri Savolainen, Maria Vaaranmaa 
Tekninen työ Martti Soini
Tekstiilityö Katja Ruohomaa
UE, ET Maria Vaaranmaa
Äidinkieli, S2 Aija Andersson
Äidinkieli Mika Kukkola
Äidinkieli, S2 Petteri Ratinen
Äidinkieli, S2 Hanna Räisänen
KOULUNKÄYNTIAVUSTAJAT
Opetusryhmä Koulunkäyntiavustaja
Kiertävä 3-6 lk Tiina Kannasmaa
Kiertävä 3-6 lk Daria Shablikova
3A Paula Hallikainen
valm. 1-3 Outiina Viertokangas
valm. 4-6 Katariina Herrala
evy 7 Parul Singh
evy 8 Fanny Jalonen
evy 9 Jani Heikkinen