Ruusutorpan koulun yhteystiedot

Yhteydenotot opettajille Wilman kautta.

Rehtori Aaro Partanen, 09-81636199

Vs. virka-apulaisrehtori Johanna Puhakka, 043-8258270

Rehtoreita avustava opettaja Matti Kangasniemi, 043-8254593

Koulusihteeri Maria Heiskanen, 043-8249710

Vahtimestari Matti Kultajoki, 046-877 2347

Toiminta-aluettain opetus päivätoiminnan ohjaaja Nora Cederlöf 050-395 2179

Aluepäällikkö Espoo Catering Oy Katri Montonen, 043-826 9182 etunimi.sukunimi@espoocatering.fi

Kiinteistönhoitaja Jorma Vuorijärvi, 050-3454156

Kouluterveydenhoitaja Heidi Laitinen, 040-6394941, etunimi2.sukunimi@espoo.fi

(vastaanotto ilman ajanvarausta ma-pe klo 11.30-12.30)

Koulukuraattori Annika Wiik, 040-5533931

Koulupsykologi Jonas Björksten, 046-8773235

Opinto-ohjaajat

- Emma Toukonen, 040-5097739 luokat:

- Veera Vainio, 040-5090284 luokat:

Musiikkiterapeutti Sari Mutanen, 040 6393028 (etunimi.h.mutanen@espoo.fi)

Ruokapalveluesimies Katri Halonen

Keittiö 046-8773797
 

Luokanopettajat ja luokanvalvojat

esiM Merja Korkealaakso

esiS Sari Salmela
 

1-3O Leiste Outi

1-3K Jonna Koski

1-5T Tiia Nyyssönen

1-6S Stiina Krogerus-Jalkanen

1E Essi Tiihonen

1M Maija Mykkänen

1S Sari Okkonen

1T Tina Laine
 

2HP Heljä Pitkäkoski ja Petter Punnonen

2J Joni Kuosmanen

2S Sari Laine
 

3J Jasmin Kaisanlahti

3P Päivi Näppinen

3S Saara Päkkilä

3-7H Helena Katajisto
 

4A Auli Huhdanpää

4L Liisa Kantonen

4M Maija Ahonen

4-5R Riitta Sundberg

4-6L Liisa Vanhapelto
 

5E Erwin Woitsch

5M Mariliina Metsävirta

5R Riitta Niikko
 

6A Anu Hausen

5-6G Matti Grönlund

6M Miika Ryynänen

6T Tuula Kupila
 

7-9P Pippa Najibi

7-8H Heli Husso

7A Arja Pietikäinen

7E Törmänen Janne

7L Laura Paavilainen

7S Sami Viksten

7T Tuomas Ekberg
 

8A Aino Virtanen

8E Elina Kaarela

8K Kirsi Hyyppä

8H Hanni Auvinen

8R Riku Haapanen

8-9V Vaula Kyyhkynen
 

9K Maria Kivikoski

9L Leena Laitala-Heikkinen

9P Pia Loven

9S Sanna Lamminen
 

Aineenopettajat:

Auvinen Hanni, äidinkieli ja kirjallisuus, s2

Virtanen Aino, elämänkatsomustieto

Haapanen Riku,  historia, yhteiskuntaoppi

Hassan Venla, islam, ruotsi

Heinonen Elisa, kotitalous, ruotsi

Pietikäinen Arja, matematiikka, fysiikka, kemia

Holmström Karoliina, laaja-alainen erityisopetus, 046 877 2656

Housangi Zahra, resurssiopettaja, dari ja farsi

Johansson Christa, laaja-alainen erityisopetus, esi- ja alkuopetus, 046 877 2654

Kaarela Elina, matematiikka, tietotekniikka

Kangasniemi Matti, tekninen työ

Karlsson Kaija, laaja-alainen erityisopetus, alakoulu, 046 877 2653

Keränen Kristiina, kotitalous

Kivikoski Maria, fysiikka, kemia, matematiikka

Kupila Tuula, liikunta

Kyyhkynen Vaula, espanja 

Laitala-Heikkinen Leena, biologia, maantieto

Laurila Eija,  englanti

Loven Pia, saksa, ruotsi

Lyytikäinen Maria, tekstiilityö (virka-vapaalla lv. 20-21)

Metsävirta Mariliina  uskonto ev.-lut.

Mursula Anu-Riitta, tekstiilityö

Määttä Juho, liikunta (virka-vapaalla lv. 20-21)

Näppinen Päivi,  tekstiilityö

Paavilainen Laura, englanti, ruotsi

Piilovaara Timo, kuvataide

Raatikainen Hanna, äidinkieli ja kirjallisuus, s2

Rantala Pirjo, uskonto ev.-lut, resurssiopetus esikoulu, S2

Rinkinen Henna, biologia, maantieto 

Sankari Nita, äidinkieli ja kirjallisuus, S2

Savonen Jyri, fysiikka, tietotekniikka

Siltainsuu-Wedlake Milena laaja-alainen erityisopetus, alakoulu 043 826 5249 (virka-vapaalla lv. 20-21)

Lautala Essi liikunta, terveystieto (virka-vapaalla 1.8.-31.12.2020)

Sykkö Maarit, erityisopetus yläkoulu 046 877 2610

Tiainen Carolina, oppilaanohjaus (virka-vapaalla lv. 20-21) sij. Veera Vainio

Toukonen Emma, oppilaanohjaus

Törmänen Janne, liikunta ja terveystieto

Viksten Sami, liikunta, terveystieto

Woitsch Erwin,  uskonto, ortodoksi
 

Oman äidinkielen opettajat:

Ahmad Rana, arabia

Ciftci Resul, kurmanji

Copa-Consalers Minerva, espanja

Chuprova Alina, venäjä

El-Bouaini Rajaa,arabia

Friedrich Richard, saksa

Houshangi Zahra, dari, farsi, persia

Janei Hosseini, kurdi

Kerma Siiri, viro esikoulu

Lappalainen Supaporn, thai

Mohamed Ahmed, somali

Nenko Andzela, venäjä

Nikaj Vida, albania

Reid Millie, englanti

Sjöblom Virve, viro

Zhang Qiuju, mandariinikiina
 

Koulunkäyntiavustajat:

Ahtola Outi

Alzuabidi Ashkan

Backman Nora

Haji Ismail

Hirvi Marjatta

Hoffrén Sirpa

Kaiser Marieka (virkavapaalla)

Konttila Anu

Raserhorn Emilia

Soini-Lehtonen Eija

Sipinen Kirsi
 

Erityiskoulunkäyntiavustajat ja kehitysvammaisten ohjaajat:

Berghäll Riikka

Björklund Sari

Cederlöf Nora

Forsberg Petra

Gill Nina

Mäenpää Siina

Määttänen Antti

Olkkonen Jouni

Ranta Hanna

Rautarinta Susana

Repo Karoliina

Salonen Heidi

Sandvik Diana

Vehmanen Elina
 

Esiopetuksen lastenhoitajat:

Clavert Teresa

Hosseini Shohreh

Lumivirta Emmi

Virtanen Sari


Facebook: http://www.facebook.com/ruusutorpan.koulu1
Sähköposti: etunimi.sukunimi@espoo.fi