Olarin koulun yhteystiedot

Rehtori
Marko Lipponen
043 827 2832
marko.lipponen@espoo.fi

Apulaisrehtori
Maija Gustafsson
043 827 2845
maija.gustafsson@espoo.fi

Koulusihteeri
Maarit Sandberg
043 826 9347

maarit.sandberg@espoo.fi

Opinto-ohjaaja (yläkoulu)
Petra Pihlaja-Kiviranta
043 825 9824
petra.pihlaja-kiviranta@espoo.fi

Terveydenhoitaja (vuosiluokat 4-9)
Maarit Niemelä
040 508 7623
maarit.m.niemela@espoo.fi

Tavattavissa koululla: ma, ti, to, pe

Terveydenhoitaja (vuosiluokat 1-3)
Kirsi Hentula 

040 506 6588

Tavattavissa koululla: ti, ke, to

Koulupsykologi
Janne Rajaniemi

040 551 5319

Koululla ti, to O1, ke O2 - ma (O1/O2)

Kuraattori

​Kaisa Koskinen

kaisa.a.koskinen@espoo.fi

050 307 3289

Koululla: ma O2 - ti O1 Opinmäki - pe (O1/O2)

Vahtimestari (alakoulu)
opinmaki.vahtimestari@espoo.fi
043 826 6918

Vahtimestari (yläkoulu)

Teemu Ora

teemu.ora@espoo.fi

050 330 4523

​Ruokapalveluesimies 

Sami Salminen (Opinmäki)

sami.salminen@espoocatering.fi

Sari Mikkola (Olarinniityntie)

sari.mikkola@espoocatering.fi

Palveluesimies

Seija Hiltunen

seija2.hiltunen@espoo.fi

040 509 1922

Katuosoite

Yläkoulu: Olarinniityntie 4 02210 Espoo PL 3323

Alakoulu: Lillhemtintie 1 02250 Espoo PL 3345