Mainingin koulun yhteystiedot

Postiosoite:
Mainingin koulu
PL 3429
02070 Espoon kaupunki

Käyntiosoite: Maininkitie 23

Rehtori Eero Kling
050 564 1797

Apulaisrehtori (1.-6. lk) Tarja Myyryläinen 
043 824 8906

Apulaisrehtori (7.-9. lk) Teemu Salin
046 8771226

Oppilaanohjaus
Emmi Klink p. (09) 816 30889, 040 188 4205
Veera Vainio

Laaja-alainen erityisopetus
Anne Kaikkonen, luokat 1. - 6. p. (09) 816 23227
Päivi Laaksonen, 7. luokat p. (09) 816 30995
Antti Kallioheimo, luokat 7. - 9. p. (09) 816 30999

Koulukuraattori Jouni Muuri
050 583 9672

Terveydenhoitaja Anna Merenheimo
040 550 5919

Koulusihteerit
Kirsi Lepistö (paikalla klo 9-15) 043 827 2919
Petra Bilund (paikalla ma, ke ja pe) (09) 816 30199

Vahtimestari 
Antti Suikkari
043 8266573

Opettajat
Opettajainhuone (09) 816 30196
 

Opettajat

Opettajien sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi@espoo.fi.
Opetettava luokka, lyhenne ja tehtävä

1. - 6. luokat:

1A Myyryläinen Tarja TMN luokanopetus, apulaisrehtori
1B Aalto Jenni JAO luokanopetus
2A Niskanen Salla SNN luokanopetus 
2B Tenno Mari-Liisa 
3A Turunen Soile STN luokanopetus
3B Mäki Annika AMI luokanopetus
4A Broman Helene HBN luokanopetus
4B Uusoksa Julia JUA luokanopetus
5A Huhtinen Hannele HHN luokanopetus
5B Pajunen Auvo APN luokanopetus
5C Kern-Harju Isabell IKU luokanopetus
6A Anttila Annina ANA luokanopetus
6B Pennanen Leila LPN luokanopetus

Ahola-Knappers Sanna SAH luokanopetus (virkavapaalla)
Rinne Susanna SRE luokanopetus (virkavapaalla)
Niiranen Milla MNN käsityö
Pulkkinen Marge MPN resurssiopettaja ja suomi toisena kielenä
Kaikkonen Anne AKN laaja-alainen erityisopetus (1. - 6. lk)
Piiroinen Satu SPN resurssiopettaja
Karunen Piritta PKN englanti, ruotsi
Säteri Leila LSI

Yhteiset (opetusta 1. -9. luokilla)

Aalto Jenni JAO historia
Bouhlal Rachid RBL käsityö
Piironen Reeta RPN englanti
Hirvinen Kaisa KHN englanti, ruotsi
Yrjölä Mikko MYR suomen kieli ja krjallisuus

7. - 9. luokat

Bouhlal Rachid RBL käsityö
Erkko Janika JEO maahanmuuttajaopetus 7F
Hirvinen Kaisa KHN englanti, ruotsi
Ihonen Juha IHO matematiikka, tvt 9A
Joutsen Laura LJN liikunta, terveystieto
Julin Tuomas TJN matematiikka, fysiikka, kemia (virkavapaalla)
Jussila Kirsi KJA kotitalous 8B
Järvisalo Henri HJO maantieto, biologia 7D
Kallioheimo Antti AKO laaja-alainen erityisopetus
Kangas Petri PKS musiikki (virkavapaalla)
Kilpeläinen Marja-Leena MLK matematiikka, fysiikka, kemia 
Kiviluoto Sini SKO biologia, maantieto (virkavapaalla)
Klink Emmi EMK oppilaanohjaus
Kuoppala Miska MKA matematiikka, fysiikka, kemia 9C
Kuutti Verna VKI äidinkieli ja kirjallisuus (virkavapaalla)
Laakkonen Iivari ILN biologia, maantieto, terveystieto 7A
Laaksonen Päivi PLN laaja-alainen erityisopetus 
Luhtakanta Sari SLA erityisopetus 8E
Martikainen Lea LMN tekstiilityö
Mirsch Anna MIA kuvataide 8D
Mod Rose-Marie RMM englanti, ruotsi, espanja 
Muukka-Harju Gisela MUG englanti, ruotsi 7B
Nuorsaari Eeva ENI englanti, ruotsi (virkavapaalla)
Nyqvist Sanna SNT suomen kieli ja kirjallisuus
Ollikainen Riikka RON matematiikka, fysiikka kemia 7C
Pesola Hanna HPA suomi toisena kielenä, äidinkieli ja kirjallisuus
Pietilä Penni PEN äidinkieli ja kirjallisuus (virkavapaalla)
Piironen Reeta RPN englanti, ranska 8A
Pulkkinen Reetta REP liikunta, tanssi (virkavapaalla)
Päivinen Heidi, erityisopetus, Poijupuiston yksikkö 7-9H
Qvintus-Laiho Dareia maahanmuuttajaopetus 9F
Rautanen Heli HRN musiikki 7E
Salin Teemu TSN historia, yhteiskuntaoppi, apulaisrehtori 9D
Salo Raine RSO erityisopetus 9E
Satukangas Liisa LSS uskonto, elämänkatsomustieto, filosofia
Siira Karoliina KSA (virkavapaalla)
Silfverberg Raija RSI kotitalous 8C
Tiainen Carolina CTN oppilaanohjaus (virkavapaalla)
Timonen Matti MTN tanssi
Turunen Katriina KTN suomen kieli ja kirjallisuus, ilmaisutaito 9B
Vainio Veera VVO oppilaanohjaus
Vapalahti Ulla UVI, erityisopetus, Poijupuiston yksikkö 7-9J
Virkkunen Juhani JVN liikunta, terveystieto 
Westerbacka Jenni JWA maahanmuuttajaopetus 8F
Yrjölä Mikko MYR suomenkieli ja kirjallisuus

Koulunkäyntiavustajat

Hurskainen Jussi
Liepa-Pasonen Madara
Mohamud Nimco
Terstena Mimoza
Rainio Taina
Reddhiman Kinchit
Salo Kati