Kuitinmäen koulun yhteystiedot

Kuitinmäen koulu 2018-2019 (päivitetty 9.1.2019)

Koulun käyntiosoite:  
Kuitinmäki rakennus 1 (K1): os. Friisinkalliontie 4 (vuosiluokat 1-6)
Kuitinmäki rakennus 2 (K2): os. Kuitinkuja 4 (vuosiluokat 7-9)

Koulun postiosoite: 
Kuitinmäen koulu  
PL 3321, 02070 ESPOON KAUPUNKI

Rehtori Terja Isokorpi
050 405 2754
etunimi.sukunimi@espoo.fi

Virka-apulaisrehtori Anssi Iivonen
046 877 1217
etunimi.sukunimi@espoo.fi

Koulusihteeri Maiju Laaksonen
043 826 7984
etunimi.sukunimi@espoo.fi

Koulusihteeri Maiju Peuhkuri (paikalla ma ja ke)
043 827 3178
etunimi.sukunimi@espoo.fi

Terveydenhoitaja Cia Grönberg, paikalla K1:ssa ma ja to, K2:ssa ti ja ke; pe sopimuksen mukaan. Avovastaanotto välitunneilla (ei pe).
046 877 1699
etunimi.sukunimi@espoo.fi

Oppilaanohjaaja Marianne Aalto-Setälä
043 827 3517
etunimi.sukunimi@espoo.fi

Oppilaanohjaaja Teemu Tarvainen (paikalla ti, ke ja pe)
043 827 3440
etunimi.sukunimi@espoo.fi

Kuraattori Sari Rauhamäki
paikalla ma, ti, pe, sekä sop. muk. tarvittaessa
050 583 9671
etunimi.sukunimi@espoo.fi

Koulupsykologi Minna Lehtonen 
tavattavissa ma, ti tai sop. muk. tarvittaessa
043 827 1183
etunimi.sukunimi@espoo.fi

Laaja-alaiset erityisopettajat 
Maiju Aakula-Tuukkanen 043 826 6919
Johanna Varantola 043 826 6919
Tuula Leidén-Laine 043 8258086
etunimi.sukunimi@espoo.fi

Vahtimestari Ritva Koskinen
0468771216
etunimi.sukunimi@espoo.fi

Kiinteistönhoitaja Pertti Ylivuori
050 3543592
etunimi.sukunimi@espoo.fi

Keittiö

K1 ruokapalveluesimies Suvi Salomaa
050 428 9473
etunimi.sukunimi@espoocatering.fi

K2 aluepäällikkö Tuula Repola
046-8773748 tai 09 816 83845
etunimi.sukunimi@espoocatering.fi

Erityisruokavaliot: ilmoitukset poissaoloista
K2: 046-8773796

Erityisopetus
K1 aamu- ja iltapäivähoito ja erityisopetus 046 8771548 
K2 aamu- ja iltapäivähoito ja erityisopetus 043 825 3302
Aamu- ja iltapäivähoidon vastaava ohjaaja Päivi Konttinen, 046 8771548, etunimi.sukunimi@espoo.fi

Maahanmuuttajien opetus
KieKu-opettaja ja RMMO 3.-6.: Johanna Kivi ja Silja Siukola 046 877 2302
valmistava ja RMMO 7.-9. Jonna Tikka 040 485 8742 ja Larisa Oresmaa 043 826 7967

Kaikilla opettajilla ja koulunkäyntiavustajilla s-posti pääsääntöisesti muotoa etunimi.sukunimi@espoo.fi.

Luokanopettajat

1A Anni Lehkonen
1E Minna Leppänen
2A Pia Similä
2E Päivi Juurus (paivi.m.juurus@espoo.fi)
3A Reija Lampi-Parvela
3E Sirja Iisakka
4A Aino Parviainen
4B Elina Salenius
4E Inka Ray
5A Ulla Mari Pakarinen
5E Anu Aarnio
6A Nelli Äikää
6E Satu Murphy
3-6R Silja Siukola (silja.m.siukola@espoo.fi)

Erityisluokanopettajat

1-3H Lotta Hahtela
1-4I Raija Seppälä
1-4J Hannele Peltonen
4-7K Hilkka Turja
5-7L Päivi Turgeman
7-9M Helena Turhanen
7-9N Pirjo Oksanen
7-9O Riikka Hussinki

Luokanvalvojat

7A Susanna Engelbarth
7B Mari Purola
7C Maija Suikkanen
7D Lauri Kopisto
7E Jaana Seppälä

8A  Pasi Savola
8B  Marja Turkia
8C  Jaana Järvinen
8D  Sari Vuotari-Rantala
8E  Jukka Korkea-aho

9A  Sanna Kosonen
9B  Katriina Sarparanta
9C  Jan Odé
9D  Liisa Liedes

7-9V Jonna Tikka
7-9R Larissa Oresmaa

Opettajakunta

Aakula-Tuukkanen Maiju, laaja-alainen erityisopettaja
Aalto-Setälä Marianne, oppilaanohjaus
Aarnio Anu, luokanopettaja 5E
Akso Ari, äidinkieli ja kirjallisuus, resurssiopettaja
Andersson Nina, ranska
Engelbarth Susanna, biologia, maantieto, LV: 7A
Hahtela Lotta, erityisluokanopettaja 1-3H
Hotari Tiila, kotitalous, erityisopetus
Hukio Hanna Kaisa, englanti, ruotsi
Hussinki Riikka, erityisluokanopettaja 7-9O
Iisakka Sirja, luokanopettaja 3E
Iivonen Anssi, virka-apulaisrehtori
Isokorpi Terja, rehtori
Jauhiainen Raisa, matematiikka, fysiikka
Junes Matti, käsityö
Juurus Päivi, luokanopettaja 2E (paivi.m.juurus@espoo.fi)
Järvinen Jaana, englanti, ruotsi, LV: 8C
Kivi Johanna, kieli- ja kulttuuriryhmien opettaja
Konttila Saara, käsityö
Kopisto Elina, äidinkieli ja kirjallisuus
Kopisto Lauri, historia, yhteiskuntaoppi, terveystieto, LV: 7D
Korkea-aho Jukka, fysiikka, matematiikka, LV: 8E
Kosonen Sanna, liikunta, terveystieto, LV: 9A
Laine Mire, matematiikka, fysiikka, kemia
Lampi-Parvela Reija, luokanopettaja 3A
Lehkonen Anni, luokanopettaja 1A
Leidén-Laine Tuula, laaja-alainen erityisopettaja
Leppänen Minna, luokanopettaja 1E
Liedes, Liisa, uskonto, ET, terveystieto, LV: 9D
Murphy Satu, luokanopettaja 6E
Odé Jan, historia, yhteiskuntaoppi, LV: 9C
Oksanen Pirjo, erityisluokanopettaja 7-9N
Oksanen Terhi, musiikki
Oresmaa Larissa, maahanmuuttajien opetus, LV: 7-9R
Pakarinen Ulla Mari, luokanopettaja 5A
Panula Sirkka, kotitalous
Parviainen Aino, luokanopettaja 4A
Parviainen Katri, äidinkieli ja kirjallisuus
Parviainen Saara, englanti ja ruotsi
Peltonen Hannele, erityisluokanopettaja 1-4J
Pessi Pia, saksa
Purola Mari, äidinkieli ja kirjallisuus, ilmaisutaito, LV: 7B
Ray Inka, luokanopettaja 4E
Reponen Heidi-Maria, englanti, ruotsi ja ilmaisutaito
Salenius Elina, luokanopettaja 4B
Saren Maria, resurssiopettaja
Sarparanta Katriina, käsityö, LV: 9B
Savola Pasi, matematiikka, kemia, LV: 8A
Seppälä Jaana, englanti, LV: 7E
Seppälä Raija, erityisluokanopettaja 1-4I
Similä Pia, luokanopettaja 2A
Siukola Silja, valmistava opetus 3-6R (silja.m.siukola@espoo.fi)
Sjövall Kaisa, kuvataide, erityisopetus
Suikkanen Maija, kuvataide, LV: 7C
Tarvainen Teemu, oppilaanohjaus
Tikka Jonna, valmistava opetus, LV: 7-9V
Toualbia Ridha, liikunta, terveystieto
Turgeman Päivi, erityisluokanopettaja 5-7L
Turhanen Helena, erityisluokanopettaja 7-9M
Turja Hilkka, erityisluokanopettaja 4-7K
Turkia Marja, biologia, maantieto, LV: 8B
Varantola Johanna, laaja-alainen erityisopettaja
Vuotari-Rantala Sari, kotitalous, LV: 8D
Vendelin Johanna, kemia, matematiikka
Äikää Nelli, luokanopettaja 6A

Koulunkäyntiavustajat

1-3H Jaana Lopperi
1-3H Jaana Morelli
2-4I Päivi Konttinen
2-4I Saara Jylhä-Ollila
2-4J Katja Korinth
2-4J Katri Lindberg
4-7K Johanna Diver
4-7K Ayan Jama
5-7L Karita Schavoronkoff
5-7L Satu Ylioja
7-9M Johanna Seppänen
7-9M Terhi Ekholm
7-9N Anna-Maija Keränen
7-9N Tuula Jokela (tuula.a.jokela@espoo.fi)
7-9O Kirsi Hilden-Timonen
7-9O Tarja Puonti
3-6R Marco Lepistö
7-9V Susanne Allenbach (susanne2.allenbach@espoo.fi)
7-9R Toni Hintikka
Yleisopetus Anna-Liisa Moilanen
Yleisopetus Heidi Väisänen
Iltapäivähoito Magdalene Agyei


Ruokapalvelu
K1: Suvi Salomaa, Hanem Ali
K2: Tuula Repola, Tuula Multanen (erityisruokavaliot), Saila Pesola, Pirta Aalto

Laitoshuolto
K1: Hannele Nordberg ja Kati Laine
K2: Viivi Paun ja Laura Suominen

Iltakäytön valvonta
K1:n ilta- ja viikonloppukäytön valvoja: Saisunee Ylivuori ja Pertti Ylivuori 816 43158.
K2:n ilta- ja viikonloppukäyttö seurojen omavalvontana.

K1:n iltapäiväkerho Duck Club
järjestää Pilke Päiväkodit Oy, vastuuohjaajan sijainen Helena Sahri, 044 591 8929, duckclub@pilkepaivakodit.fi
muut ohjaajat Kati Kemppainen, Joni Wall, Lilia Wang ja Julia Hakala
Iltapäivätoiminnan Espoon aluekoordinaattori, Pilke päiväkodit Oy, Piritta Marttila, p. 045 77348515, www.pilkepaivakodit.fi

Kiertävät uskonnonopettajat

Abou Ramadan Noha, islam
Baras Ahmed, islam
Bhebhe Olga, katolinen
Haussalo Teija, ortodoksinen
Lehtinen Isra, islam
Paljakka Tapio, krishna
Tahirou-Varjonen Abdoul-Majid, islam
Tajakka Tia, ortodoksinen

Oman äidinkielen opettajat

Božoviċ Dušica, serbokroatia
Camargo de Oliveira Sabrina, portugali
Coba Gonzalez Minerva Sofia, espanja
Friedrich Richard, saksa
Kral-Leszczynska Danuta, puola
Landy Esther, suahili
Marcon Arianna, italia
Nenko Andzela, venäjä
Niinivaara Beril, turkki
Nikaj Vida, albania
Omer Abdi Maalin, somali
Richter Zsofia, unkari
Sadler Cynthia, englanti
Sawchuk-Vehkavuori Jenneth Marie, englanti
Trinh-Nguyen Bach Linh, vietnam
Velentzas Evangelos, kreikka
Zhang Qiuju, mandarin