Kuitinmäen koulun yhteystiedot

Kuitinmäen koulu 2020-2021

Koulun käyntiosoite:  
Kuitinmäki rakennus 2 (K2): os. Kuitinkuja 4 (vuosiluokat 7-9), yläkoulu
Alakoulu siirtyy väistötiloihin 11.8.2021 ja jakautuvat seuraavasti:
Vuosiluokat 1-2, Kuitinkuja 3, Paviljonki
Vuosiluokka 3, Kuitinkuja 4
Vuosiluokat 4-6 sekä alakoulun erityisryhmät, Rehtorintie 11.
 

Koulun postiosoite: 
Kuitinmäen koulu  
PL 3321, 02070 ESPOON KAUPUNKI

Rehtori Terja Isokorpi
050 405 2754
etunimi.sukunimi@espoo.fi

Vs. apulaisrehtori Teemu Tarvainen
043 827 3440
etunimi.sukunimi@espoo.fi

Koulusihteeri Anna Sinisalo, alakoulu (vuosiluokat 1-6)
09 816 43152 tai 040 6394 623
(paikalla ma, ke ja parillisten viikkojen pe)
etunimi.sukunimi@espoo.fi

Koulusihteeri Teija Asikainen, yläkoulu K2 (vuosiluokat 7-9)
09 816 43141 tai 040 6394 624
etunimi.sukunimi@espoo.fi

Terveydenhoitajat:

Virpi Tervo
paikalla K1:ssa ma ja to, K2:ssa ti, ke ja pe.
040 5047457
etunimi.sukunimi@espoo.fi

Adeline Koivisto
paikalla ke ja to, 29.3.2021 alkaen.
040 636 8461
etunimi.sukunimi@espoo.fi

Oppilaanohjaaja Marianne Aalto-Setälä
043 827 3517
etunimi.sukunimi@espoo.fi

Oppilaanohjaaja Johanna Virkkula
040 6394536
etunimi.sukunimi@espoo.fi

Kuraattori Jyri Saarinen
tavattavissa ma ja ti, to ja pe sopimuksen mukaan
040 6394339
jyri.saarinen@espoo.fi

Koulupsykologi, avoin
 

Laaja-alaiset erityisopettajat 
Maiju Aakula-Tuukkanen 043 826 6919
Johanna Varantola 040 639 4439
Tuula Leidén-Laine 043 825 8086
Samuli Kaltakari 040 507 9534
etunimi.sukunimi@espoo.fi

Vahtimestari Carina Mercer
0468771216
etunimi.sukunimi@espoo.fi

Kiinteistönhoitaja Pertti Ylivuori
050 3543592
etunimi.sukunimi@espoo.fi

Keittiö

K1 palveluvastaava Maiju Veikkolainen
050 428 9473
etunimi.sukunimi@espoocatering.fi

K2 ruokapalveluesimies Jatta Leach
046-8773796 tai 09 816 83845
etunimi.sukunimi@espoocatering.fi

Erityisruokavaliot: ilmoitukset poissaoloista
K2: 046-8773796

Erityisopetus
K1 aamu- ja iltapäivähoito ja erityisopetus 046 8771548 
K2 aamu- ja iltapäivähoito ja erityisopetus 043 825 3302
Aamu- ja iltapäivähoidon vastaava ohjaaja Päivi Konttinen, 046 8771548, etunimi.sukunimi@espoo.fi

Maahanmuuttajien opetus
KieKu-opettaja ja RMMO 3.-6.: Johanna Kivi ja Silja Siukola 040 639 4438
valmistava ja RMMO 7.-9. Jonna Tikka 040 485 8742 ja Larisa Oresmaa 043 826 7967

Kaikilla opettajilla ja koulunkäyntiavustajilla s-posti pääsääntöisesti muotoa etunimi.sukunimi@opetus.espoo.fi.

Luokanopettajat

1A Äikää Nelli
1E Orvola Hanna
2A Kemppainen Arja
2E Avoin
3A Jalonen Emilia
3E Lehtonen Laura
4A Avoin
4E Nicolson Hannah
5A Kelaranta-Lumme Sini
5E Laine Veera
6A Lampi-Parvela Reija
6E Van Lennep Hanna
 

Erityisluokanopettajat

1-3L Peltonen Marjaana
1-4I  Mertanen Riikka
3-5J Konttila Saara
3-6K Kokljuschkin Natasha
3-6R Siukola Silja 
7-9M Turhanen Helena
7-9N Hussinki Riitta
7-9O Verho Tessa

Luokanvalvojat

7A  Turkia Marja
7B  Vuotari-Rantala Sari
7C  Hakkola Maarit
7D  Odé Jan
7E  Avoin

8A  Niemi Iina
8B  Turkka Jaakko
8C  Sarparanta Katriina
8D  Laine Mire
8E  Salo Niilo

9A  Akso Ari
9B  aalto Leena
9C  Panula Sirkka
9D  Karvinen Niika
9E  Vihanninjoki Jenni

7-9V Jonna Tikka
7-9R Larisa Oresmaa

Opettajakunta

Aakula-Tuukkanen Maiju, laaja-alainen erityisopettaja
Aalto Leena, äidinkieli ja kirjallisuus, LV: 8B
Aalto-Setälä Marianne, oppilaanohjaus
Akso Ari, äidinkieli ja kirjallisuus, resurssiopettaja; vara-LV: 9A
Andersson Nina,ranska
Forsberg Gunnar, käsityö
Hahtela Lotta, erityisluokanopettaja
Hussinki Riitta, erityisluokanopettaja 7-9N
Isokorpi Terja, rehtori
Poikela Maarit, musiikki
Jalonen Emilia, luokanopettaja 3A
Joensuu Jaana, ruotsi, englanti
Joensuu Tiia, englanti, ruotsi
Kaipainen Jussi, kemia ja matematiikka
Kaltakari Samuli, laaja-alainen erityisopettaja
Karvinen Nina, ruotsi ja englanti, LV: 9D
Kelaranta-Lumme Sini,luokanopettaja 5A
Kemppainen Arja, luokanopettaja 2A
Kivi Johanna, kieli- ja kulttuuriryhmien opettaja
Kopisto Elina, äidinkieli ja kirjallisuus
Kopisto Lauri, historia, yhteiskuntaoppi, terveystieto
Laine Mire, matematiikka, fysiikka, kemia, LV 8D
Laine Veera, luokanopettaja 5E
Lampi-Parvela Reija, luokanopettaja 6A
Lehkonen Anni, luokanopettaja 3A
Lehtonen Laura, luokanopettaja 3E
Leidén-Laine Tuula, laaja-alainen erityisopettaja
Liedes, Liisa,uskonto, ET, terveystieto
Lindeberg Mai, kuvataide, erityisopetus
Mylläri Riina, kemia, matematiikka, LV 9F
Nicolson Hannah, luokanopettaja 4E
Niemi Iina, äidinkieli ja kirjallisuus, ilmaisutaito, LV 8A
Odé Jan, historia, yhteiskuntaoppi, LV 7D
Hussinki Riitta, erityisluokanopettaja 7-9N
Oresmaa Larisa, kieli- ja kulttuuriryhmän opettaja
Panula Sirkka, kotitalous, LV 9C
Peltonen Marjaana, erityisluokanopettaja 1-4I
Pessi Pia, saksa
Rantalaiho Pinta, englanti, ruotsi ja ilmaisutaito
Salenius Elina, resurssiopettaja
Salo Niilo, biologia, maantieto, LV 8E
Sarparanta Katriina, käsityö, LV 8C
Joensuu Jaana, englanti
Siukola Silja, kieli- ja kulttuuriryhmän opettaja 3-6R
Soini Sanna, liikunta ja terveystieto
Suikkanen Maija, kuvataide
Tarvainen Teemu, vs. apulaisrehtori
Tikka Jonna, kieli- ja kulttuuriryhmän opettaja,LV: 7-9V
Toualbia Ridha, liikunta, terveystieto
Turhanen Helena, erityisluokanopettaja 7-9M
Turja Hilkka, erityisluokanopettaja 5-6K
Turkia Marja, biologia, maantieto
Turkka Jaakko, kemia, matematiikka, LV 8B
Van Lennep Hanna, luokanopettaja 6E
Varantola Johanna, laaja-alainen erityisopettaja
Verho Tessa, erityisluokanopettaja 7-9O
Vihanninjoki Jenni, matematiikka ja fysiikka, LV 9E
Vuotari-Rantala Sari, kotitalous, LV 7B
Äikää Nelli, luokanopettaja 1A

Koulunkäyntiavustajat

1.-3. luokkien tiimi:
Päivi Konttinen
Anna-Liisa Moilanen


2.-6. luokkien tiimi:
Katri Lindberg
Jaana Lopperi
Karita Schavoronkoff
Tarja Puonti
Terhi Ekholm


7.-9. luokkien tiimi:
Johanna Seppänen
Anna-Maija Keränen
Tuula Jokela
Kirsi Hilden-Timonen
Satu Ylioja


Yleisopetus:
Anne-Mari Sakki (K1)
Marjaana Salminen (K2)
Marco Lepistö (3-6R)
Toni Hintikka (7-9R)


Ruokapalvelu
K1: Maiju Veuikkolainen, Salima Iddirisu
K2: Jatta Leach, Jukka Viinikka, Tuula Multanen (erityisruokavaliot), Kerstin Träsk

Laitoshuolto
K1: Hannele Nordberg ja Kati Laine
K2: Viivi Paun ja Laura Suominen

Iltakäytön valvonta
K1:n ilta- ja viikonloppukäytön valvoja: Saisunee Ylivuori ja Pertti Ylivuori 816 43158.
K2:n ilta- ja viikonloppukäyttö seurojen omavalvontana.

K1:n iltapäiväkerho Duck Club
järjestää Pilke Päiväkodit Oy, vastuuohjaaja Emilia, duckclub@pilkepaivakodit.fi
muut ohjaajat Joni, Timo, Tisha ja Riikka.
Iltapäivätoiminnan Espoon aluekoordinaattori, Pilke päiväkodit Oy, Piritta Marttila, p. 045 77348515, www.pilkepaivakodit.fi

Kiertävät uskonnonopettajat

Abou Ramadan Noha, islam
Baras Ahmed, islam
Bhebhe Olga, katolinen
Haussalo Teija, ortodoksinen
Lehtinen Isra, islam
Paljakka Tapio, krishna
Tahirou-Varjonen Abdoul-Majid, islam
Tajakka Tia, ortodoksinen

Oman äidinkielen opettajat

Božoviċ Dušica, serbokroatia
Camargo de Oliveira Sabrina, portugali
Coba Gonzalez Minerva Sofia, espanja
Friedrich Richard, saksa
Kral-Leszczynska Danuta, puola
Landy Esther, suahili
Marcon Arianna, italia
Nenko Andzela, venäjä
Niinivaara Beril, turkki
Nikaj Vida, albania
Omer Abdi Maalin, somali
Richter Zsofia, unkari
Sadler Cynthia, englanti
Sawchuk-Vehkavuori Jenneth Marie, englanti
Trinh-Nguyen Bach Linh, vietnam
Velentzas Evangelos, kreikka
Zhang Qiuju, mandarin