Kirkkojärven koulun yhteystiedot

Postiosoite 
PL 3504
02070 ESPOON KAUPUNKI

Käyntiosoite 
Kotikyläntie 6
02770 ESPOO

Huoltoajo 
Kaivomestarinniitty 5

Rehtori 
Maria Stenbacka
Puh: 050 518 4300
maria.stenbacka@espoo.fi

Virka-apulaisrehtori
Saila Törmälä
Puh: 050 539 8668
saila.tormala@espoo.fi

Rehtoreita avustavat opettajat
Petri Järvinen
Puh: 043 826 8037
petri.jarvinen@espoo.fi

Mari Odenwall
Puh: 043 826 5239
mari.odenwall@espoo.fi

Kanslia/koulusihteerit
Anne-Mari Nyman
Puh: 040 639 4873
anne-mari.nyman@espoo.fi

Netta Tarpila
Puh: 043 826 9983
netta.tarpila@espoo.fi

Vahtimestari
Kristi Kuik
Puh: 046 877 3890
kristi.kuik@espoo.fi

Verkkosivut 
espoo.fi/kirkkojarvenkoulu
Kotisivuja päivittää Teemu Lämsä
teemu.lamsa@espoo.fi
Puh: 043 825 2006

Opettajat:

Opetusryhmä   Opettaja  (sähköpostiosoite: etunimi.sukunimi(ät)opetus.espoo.fi)

esikoulu esiluokanopettaja sähköpostiosoite
Esi A Marita Hammarén
Esi B Anita Ikonen
luokka luokanopettaja sähköpostiosoite
1A Veera Niskanen
1B Tiia Porthin
2A Päivi Rajala
2B Nelli Jaskari
3-6VAL Julia Divakova
3-6RMMO Maria Sinivirta
3A Saara Hiljander
3B Sannamaija Ellilä
4A Olli Pirskanen
4B  Maija Rintola
5A Riitta Korppila
5B Pauliina Paakkinen
6A Antti-Jussi Valkama
6B Ulla Akso
luokka luokanvalvoja
7A Helena Anttila-Kivimäki
7B Outi Hutu
7C Jenni Luoma
7D Karoliina Mäkäräinen
7E Anniina Peltonen
7F Tiina Ramsak
7G Minna-Liisa Rantaniemi
8A Mika Kivitörmä
8B Sini Mäki
8C Kirsi Niemelä
8D Riitta Notkonen
8E Pia Ojala
8F Riku Punkkinen
8G Sanna Varjus
8H Elina Vuonokari-Gürel
9A Seija Uuspelto
9B Lina Munsterhjelm
9C Hanna Perälä
9D Toni Ruokanen
9E Juho Jämsä
9F Eeva Keinonen
9G Nina Chydenius
9H Joanna Puro-Aunola
7-9VAL Kamila Toppari

Avustajat:

Susan Wynne-Ellis
Reelika Piigli
Kati Castrén
Kirsi Törö
Tommi Linhola
 

Laaja-alaiset erityisopettajat:

Sanna Etelämäki
etunimi.sukunimi(ät)opetus.espoo.fi

Satu Huotari
etunimi.sukunimi(ät)opetus.espoo.fi

Mari Odenwall
Puh: 043 826 5239
etunimi.sukunimi(ät)opetus.espoo.fi

Anna Rissanen
etunimi.sukunimi(ät)opetus.espoo.fi

Erityisopettajat:

Marjut Hämäläinen
marjut.hamalainen(ät)opetus.espoo.fi

Sofia Viitala
sofia.viitala(ät)opetus.espoo.fi

Nina Mansikka
nina.mansikka(ät)opetus.espoo.fi

Teemu Veijola
teemu.veijola(ät)opetus.espoo.fi

Lotta Kärki
lotta.karki(ät)opetus.espoo.fi

Marjaana Rintamäki
marjaana.rintamaki(ät)opetus.espoo.fi

aine opettaja sähköpostiosoite
biologia/maantieto Teemu Lämsä
biologia/maantieto Lina Munsterhjelm 
englanti/ruotsi Kirsi Niemelä 
englanti Riitta Notkonen 
englanti/ruotsi Tiina Ramsak
englanti/ruotsi Seija Uuspelto 
englanti/ruotsi Elina Vuonokari-Gürel
saksa, ruotsi Anniina Peltonen
saksa, virka-apulaisrehtori Saila Törmälä
historia/yhteiskuntaoppi Olli Pirskanen
historia/uskonto Eeva Keinonen 
historia/yhteiskuntaoppi/ET Pia Ojala 
historia/yhteiskuntaoppi/S2 Kare Rautio
kieli- ja kulttuuriopettaja Galina Kuokkanen
kieli- ja kulttuuriopettaja Ahti Uusivuori
kotitalous Nina Chydenius 
kotitalous Sanna Varjus
musiikki Sini Mäki
kuvataide Joanna Puro-Aunola 
liikunta, terveystieto Karoliina Mäkäräinen
liikunta, terveystieto Hanna Perälä 
liikunta, terveystieto Toni Ruokanen
matematiikka Outi Hutu 
matematiikka/kemia Emmi Jeskanen
matematiikka/kemia/ATK Juho Jämsä
matematiikka,  apulaisrehtori Petri Järvinen 
matematiikka/fysiikka Mika Kivitörmä 
matematiikka/fysiikka Matti Koski 
matematiikka/kemia Minna-Liisa Rantaniemi 
opinto-ohjaaja Kristiina Hämäläinen kristiina.s.hamalainen(ät)espoo.fi
opinto-ohjaaja Kristiina Podduikin 
äidinkieli Jenni Luoma
äidinkieli/S2 Jukka Jussila jukka2.jussila(ät)opetus.espoo.fi
äidinkieli Tiina Mäkinen tiina.t.makinen(ät)opetus.espoo.fi
suomi toisena kielenä Nina Tikkanen
käsityö Helena Anttila-Kivimäki
käsityö, ET, S" Riku Punkkinen

Uskonnon opettajat
Islamin uskonnon opettaja​
Abdulsalaam Kilpinen
abdulsalaam.kilpinen@espoo.fi​
Abdelmjid Rafik​
abdelmjid.rafik@espoo.fi
Minea Laiho
minea.laiho@espoo.fi
Ortodoksisen uskonnon opettaja
Riku Larmala
riku2.larmala@espoo.fi
Katolisen uskonnon opettaja​
Renata Wrobel-Eskelinen
renata.wrobel-eskelinen@espoo.fi

Oman äidinkielen ryhmät:

kieli päivä aika luokat opettaja
albania maanantai 17.00-18.30 1.-6. Nikaj
albania maanantai 17.00-18.30 7.-9. Rushiti
arabia maanantai 15.15-16.45 1.-6. El-Bouaini
arabia maanantai 17.00-18.30 7.-9. El-Bouaini
arabia maanantai 17.00-18.30 7.-9. Ahmad
englanti maanantai 17.00-18.30 1.-6. Reid
englanti maanantai 17.00-18.30 7.-9. Sawchuk-Vehkavuori
espanja maanantai 15.15-16.45 1.-6. Coba Gonzalez
kreikka maanantai 16.00-17.30 1.-9. Velentzas
mandarin maanantai 17.00-18.30 1.-6. Zhang
norja maanantai 17.00-18.30 1.-9. Dahl
persia maanantai 15.15-16.45 1.-6. Houshangi
puola tiistai 15.30-17.00 1.-6. Rantamo
puola tiistai 17.05-18.35 1.-6. Rantamo
ranska maanantai 16.30-18.00 6.-9. Parisot
somali maanantai 15.15-16.45 1.-6. Omer
tsekki maanantai 16.30-18.00 1.-9. Stenroos
unkari maanantai 16.15-17.45 1.-6. Richter
unkari maanantai 18.00-18.45 Richter
venäjä maanantai 13.30-15.00 1.-3. Odarenko
venäjä maanantai 15.15-16.45 3.-6. Odarenko
venäjä maanantai 17.00-18.30 1.-6. Odarenko
venäjä maanantai 17.15-18.45 7.-9. Chuprova
viro maanantai 17.00-18.30 1.-6. Koff
viro maanantai 17.00-18.30 7.-9. Kerma

Opinto-ohjaajat:

Kristiina Hämäläinen
Puh: 040 639 4463
etunimi.sukunimi(ät)espoo.fi

Kristiina Hämäläinen
Puh: 040 639 4463
etunimi.sukunimi(ät)espoo.fi


Kiinteistönhoitaja
Kai Wicht 
Puh: 050 5263733
etunimi.sukunimi(ät)espoo.fi

Keittiö
Puh: 040 647 9957
Maija Mähönen
Ruokapalveluesimies
Puh: 040 647 9957
maija.mahonen(ät)espoocatering.fi

Hammashoitola:
Espoon keskuksen hammashoitola
09 816 32780

Terveydenhoitaja
Tuula Järvensivu
Puh: 046 877 2081
tavattavissa koululla ma-pe
etunimi.sukunimi(ät)espoo.fi

Koulukuraattori
Minna Coles
Puh: 046 877 2045
tavattavissa koululla ma-pe
etunimi.sukunimi(ät)espoo.fi

Koulupsykologi

Puh:  
tavattavissa koululla ma-pe
etunimi.sukunimi(ät)espoo.fi

Kirjastoa hoitaa Sannamaija Ellilä ja Nina Tikkanen