Kirkkojärven koulun yhteystiedot

Postiosoite 
PL 3504
02070 ESPOON KAUPUNKI

Käyntiosoite 
Kotikyläntie 6
02770 ESPOO

Huoltoajo 
Kaivomestarinniitty 5

Rehtori 
Maria Stenbacka
Puh: 050 518 4300
maria.stenbacka@espoo.fi

Virka-apulaisrehtori
Saila Törmälä
Puh: 050 539 8668
saila.tormala@espoo.fi


Petri Järvinen
Puh: 043 826 8037
petri.jarvinen@espoo.fi

Mari Odenwall
Puh: 043 826 5239
mari.odenwall@espoo.fi

Kanslia/koulusihteeri

Netta Tarpila
Puh: 043 826 9983
netta.tarpila@espoo.fi

Vahtimestari
Kristi Kuik
Puh: 046 877 3890
kristi.kuik@espoo.fi

Verkkosivut 
espoo.fi/kirkkojarvenkoulu
Kotisivuja päivittää Teemu Lämsä
teemu.lamsa@espoo.fi
Puh: 043 825 2006

Opettajat:

Opetusryhmä   Opettaja  (sähköpostiosoite: etunimi.sukunimi(ät)espoo.fi)     

luokka luokanopettaja/-valvoja
Esi A Anita Ikonen
Esi B Jenni Suokas
1A Leila Karvonen
1B Nelli Jaskari
2A Saara Hiljander
2B Sannamaija Ellilä
3-6 valm Julia Divakova
3-6 RMMO Maria Sinivirta
3A Linda Kuisma
3B Maija Rintola
4A Anna Kangasluoma
4B  Juho Koivu
5A Antti-Jussi Valkama
5B Ulla Akso
6A Päivi Rajala
6B Tiia Porthin
luokka luokanopettaja/-valvoja
7A Mika Kivitörmä
7B Sini Mäki
7C Kirsi Niemelä
7D Riitta Notkonen
7E Pia Ojala
7F Riku Punkkinen
7G Sanna Varjus
7H Elina Vuonokari-Gürel
8A Seija Uuspelto
8B Lina Munsterhjelm
8C Hanna Perälä
8D Toni Ruokanen
8E Juho Jämsä
8F Eeva Keinonen
8G Nina Chydenius
8H Joanna Puro-Aunola
9A Emmi Jeskanen
9B Teemu Veijola
9C Anna Ylimaunu
9D

Karoliina Mäkäräinen

9E Teemu Lämsä
9F Jukka Jussila
9G Tiina Mäkinen
7-9A valm Kamila Toppari

Avustajat:

Susan Wynne-Ellis
Reelika Piigli
Kati Castrén
Kirsi Törö
Tommi Linhola
 

Erityisopettajat:

Sanna Etelämäki
etunimi.sukunimi(ät)espoo.fi

Mari Odenwall
Puh: 043 826 5239
etunimi.sukunimi(ät)espoo.fi

Satu Huotari
etunimi.sukunimi(ät)espoo.fi

Anna Rissanen
etunimi.sukunimi(ät)espoo.fi

Sini Lilja
sini.lilja@espoo.fi

Marjut Hämäläinen
marjut.hamalainen@espoo.fi

Emilia Kostiainen
emilia.kostiainen@espoo.fi

biologia/maantieto

Lina Munsterhjelm 
biologia/maantieto  Teemu Lämsä
englanti/ruotsi Kirsi Niemelä 
englanti/ruotsi

Elina Vuonokari-
Gürel

englanti/ruotsi Seija Uuspelto 
englanti/ruotsi Tiina Ramsak
englanti Riitta Notkonen 
saksa, ruotsi Anniina Peltonen
saksa, virka-apulaisrehtori Saila Törmälä
erityisluokanopettaja Teemu Veijola
historia/uskonto Eeva Keinonen 
historia/yhteiskuntaoppi/S2 Kare Rautio
historia/yhteiskuntaoppi/ET Pia Ojala 
kieli- ja kulttuuriopettaja Galina Kuokkanen
kieli- ja kulttuuriopettaja Ahti Uusivuori
kotitalous Nina Chydenius 
kotitalous Sanna Varjus
musiikki Sini Mäki
kuvataide Joanna Puro-Aunola 
liikunta, terveystieto Karoliina Mäkäräinen
liikunta, terveystieto Hanna Perälä 
liikunta, terveystieto Toni Ruokanen
matematiikka Outi Hutu 
matematiikka,  apulaisrehtori Petri Järvinen 
matematiikka/fysiikka Mika Kivitörmä 
matematiikka/fysiikka Matti Koski 
matematiikka/kemia Minna-Liisa Rantaniemi 
matematiikka/kemia Emmi Jeskanen
matematiikka/kemia/ATK Juho Jämsä
opinto-ohjaaja Kristiina Podduikin 
opinto-ohjaaja Kristiina Hämäläinen
äidinkieli Jenni Luoma
äidinkieli/S2 Anna Ylimaunu
äidinkieli Tiina Mäkinen
suomi toisena kielenä Nina Tikkanen 
suomi toisena kielenä Jukka Jussila
käsityö, ET, S2 Riku Punkkinen
käsityö Helena Anttila-Kivimäki 

Uskonnon opettajat
Islamin uskonnon opettaja​
Shaimaa Abdelaal
shaimaa.abdelaal@espoo.fi​
Abdelmjid Rafik​
abdelmjid.rafik@espoo.fi
Montasir Mohamed
montasir.mohamed@espoo.fi
Ortodoksisen uskonnon opettaja
Tia Tajakka​
tia.tajakka@espoo.fi
Katolisen uskonnon opettaja​
Renata Wrobel-Eskelinen
renata.wrobel-eskelinen@espoo.fi

päivä aika kieli opettaja luokkatila
ma 12:30 RU Alexandra Odarenko 3.21
ma 14:15 SO Abdi Omer 3.10
ma 14:15 RU Alexandra Odarenko 3.21
ma 14:30 ES Minerva Coba Gonzales 2.05
ma 14:30 AR Rajaa Él-Bouaini 2.12
ma 14:30 DA Zahra Houshangi 2.15
ma 16:00 EL Evangelos Velentzas 3.04
ma 16:00 RU Alexandra Odarenko 3.21
ma 16:15 HU Zsofia Richter 3.11
ma 16:15 LT Regina Siira 3.20
ma 16:15 SO Ahmed Mohamed Ahmed 2.11
ma 16:15 SQ Shkurta Rushiti 3.51
ma 16:30 ZH Qiuju Zhang 3.22
ma 16:30 AR Ahmad Rana 3.54
ma 16:30 AR Rajaa El-Bouaini 2.36
ma 16:30 DA Zahra Houshangi 2.38
ma 16:30 EN Jenneth Sawchuk-Vehtavuori 2.49
ma 16:30 EN Millie Reid 2.05
ma 16:30 ET Anu Carlson 2.12
ma 16:30 ET Siiri Kerma 2.54
ma 16:30 RU Alina Chuprova 2.55
ma 16:30 SQ Vida Nikaj 2.23
ma 16:30 FL Lalaine Romero 3.45
ma 16:30 FR Oliver Parrison 3.10
ti 14:45 EN Millie Reid 2.11
ti 15:30 PL Klementyna Oshongo 2.15
ti 17:05 PL Klementyna Oshongo 2.15

Opinto-ohjaajat:

Kristiina Podduikin
Puh: 043 825 3306
etunimi.sukunimi(ät)espoo.fi

Kristiina Hämäläinen
etunimi.sukunimi(ät)espoo.fi


Kiinteistönhoitaja
Kai Wicht 
Puh: 050 5263733
etunimi.sukunimi(ät)espoo.fi

Keittiö
Puh: 040 647 9957
Carita Lindström
Aluepäälikkö
Puh: 046 877 3736

Hammashoitola:
Espoon keskuksen hammashoitola
09 816 32780

Terveydenhoitaja
Tuula Järvensivu
Puh: 046 877 2081
tavattavissa koululla ma-pe
etunimi.sukunimi(ät)espoo.fi

Koulukuraattori
Minna Coles
Puh: 046 877 2045
tavattavissa koululla ma, ti, ke ja pe
etunimi.sukunimi(ät)espoo.fi

Koulupsykologi
Annika Holmborg-Kopra
Puh. 050 369 5187
Keski- ja Pohjois-Espoon aluepsykologi
tavattavissa koululla ma, ti,ke ja pe
etunimi.sukunimi(ät)espoo.fi
 

Kirjastoa hoitaa Sannamaija Ellilä