Kilonpuiston koulun yhteystiedot

Postiosoite:                                                                                 
PL 3129
02070 ESPOON KAUPUNKI

Käyntiosoite:
Kilonpuisto 5
02610 Espoo

Opettajien sähköpostiosoitteet: etunimi.sukunimi@espoo.fi
Muun henkilökunnan sähköpostiosoitteet: etunimi.sukunimi@espoo.fi
Koulun kotisivu: www.espoo.fi/kilonpuistonkoulu

Rehtori  Anna-Stina Moilanen 046 8771311
Virka-apulaisrehtori   Giedre Soinio 046 8771312
Vararehtori Kirsi Mäkinen 043 8269314
Koulusihteeri Anne Tapiovaara 043 8271976
Koulusihteeri Petra Bilund ti ja to 043 8271976
hallinto.kilonpuisto@espoo.fi
Opettajahuone 816 43 436
Opinto-ohjaaja Maria Lyra 043 8268813
Teknisen työn luokka Antti Helin 816 43 452
Kouluravintola Palmia 040 1540491
kouluravintola.kilonpuisto@palmia.fi
Kohde-esimies Katri Mononen 040 1861 706
Koulupsykologi  Anne Koskela 050 4059175
@espoo.fi
Koululla ma, ti ja pe
Koulukuraattori  Ann-Christine Kaukojärvi 050 3536026
@espoo.fi
Koululla ma-ke
Terveydenhoitaja Katja Turunen 043 8246265
katja.m.turunen@espoo.fi
 Koululla päivittäin, avovastaanotto 11.30-12.30
Leppävaaran hammashoito, keskitetty ajanvaraus 816 30 300
Kiinteistönhoitaja Markku Tietäväinen 043 8245225
@espoo.fi
Vahtimestari  Pille Perämäki 046 8771313
@espoo.fi
Iltavahtimestari
klo 16-22
Autismin kirjon aamu- ja iltapäivähoito Hanna Tanskanen

050 4061279
040 1856993

Esiluokka / esiluokan päivähoito 050 4061278
Koulun siivous SMC-palvelut

                                                         

Koulumme luokat ja opettajat

Luokanopettajat

Esiluokka Johanna Lindroos
1A Sari Törmä, Minna Fast
1B kk Marika Kiviniemi
2A Sirkku Lippo
2B kk Kaisa Auvinen
3A Tuija Kettukangas
3B kk Anna Ahonen
4A Hintriika Helemäe
4B kk Inka Ray
5A Johanna Kyllönen
5B kk Susanna Ahvalo
6A Kirsi Mäkinen, jory
6B kk Jaana Cardwell

        

Luokanvalvojat

7A Pirita Peltorinne 8A Anu Lehtoranta 9A Hanna Huttunen
7B Tia Jääskeläinen 8B Minna Kyrönseppä 9B Jutta Susanne Knuutinen
7C Janica Wiksten 8C Susanna Forsman 9C Tuula Illi-Öhman
7D Mari Marjakaarto 8D Mika Vikman 9D Marja Sääski
7E Hannu Laaksonen 8E Piia Posti 9E Nina Maunu

EAUT – opetus autismin kirjon oppilaille

A1-3 Jutta Noponen
A1-5 Essi Uutela
A2-3 Meri Rinta-Tassi
A4-7 Maija Keskikallio
A4-9 Raisa Lepikkö, Pia Hentunen
A6-7 Anna Kunnari
A7-9 Kirsi Lomma
Resurssiopettaja, jory Tero Toivanen

Laaja-alainen erityisopetus, resurssiopetus sekä kieli- ja kulttuuriryhmien opetus

Kajander, Laura ELA, alakoulu
Krajushkin, Mirva ELA, alakoulu, yläkoulu
Posti, Tarja ELA, alakoulu
Rämö, Hanna ELA, yläkoulu, alakoulu
Turunen, Jaana ELA, yläkoulu

Aineopettajat, tuntiopettajat

Ali-Vehmas, Ritva MU
Forsman, Susanna TS
Helin, Antti TN
Hokkanen, Ritva HI, ET, UE, YH
Huttunen, Hanna BG, TT
Illi-Öhman, Tuula HI, YH
Immo, Eeva S2 yläkoulu
Jääskeläinen, Tia RU, SA
Keltanen, Jenni LI, TT
Knuutinen, Jutta Susanne KU, TS
Korhonen, Katja AI, ILM, jory
Kyrönseppä Minna EN, RA
Kärki, Ari TN
Laaksonen, Hannu KO, TT
Lehtonen-Grönholm, Hannele RU, SA
Lehtoranta, Anu EN
Lyra, Maria OP, jory
Marjakaarto, Mari KO, TT
Maunu, Nina AI
Montonen, Kirsi MA, KE, FY
Niemonen, Sami MA, FY, KE
Paavola, Tiina TS
Posti, Piia AI
Rajala, Emmi MU
Riikonen, Pinja RU, S2 alakoulu
Ruohomäki Salla MA, FY, KE
Sääski, Marja RU, SA
Türkman, Minna MA, KE, FY
Vikman, Mika LI, TT
Vilpas-Virtanen, Eija ILM
Volotinen, Markus MA, FY, KE
Wiksten, Janica UE, ET

          

Lyhenteiden selitykset

kk kaksikielinen luokka ilm ilmaisutaitopainotteinen luokka
AI äidinkieli ja kirjallisuus EN englannin kieli MA matematiikka
IT tietojenkäsittely RU ruotsin kieli FY fysiikka
BI biologia SA saksan kieli KE kemia
GE maantieto RA ranskan kieli  TT terveystieto
UE evankelisluterilainen uskonto HY historia ja yhteiskuntaoppi
KO kotitalous MU musiikki LI liikunta
UO ortodoksinen uskonto TN tekninen käsityö KU kuvataide
UK katolinen uskonto TS tekstiilityö ILM ilmaisutaito
ET elämänkatsomustieto OP opintojen ohjaus

Kotikielten opettajat

arabia Rajaa El-Bouaini
kurdi Janei Hossein
somali Ahmed Mohamed, Abdi Omer
venäjä Andzela Nenko
urdu Nusrat Naz

                                           

Koulunkäyntiavustajat

Yleisopetus alakoulu Sari Parviainen, Jaana Vikman

     

Eaut-opetus
Anne Aaltonen  Nada Aburahma  Mohamed Aden 
Maria Alaluusua Divya Sree Amma Heli Frilander
Reena Goyan  Jonna Haaranen Jaana Hard
Piia Hentunen  Janne Hålfast Sanna Jansson
Vesa Karlsson  Kati Kela Maija Keskikallio
Tiina Koponen  Markus Miettinen Henna Mikkonen
Tanja Mikkonen  Sofia Nissinen Kati Oinonen
Miia Olkkonen  Ester Olsen Mustafa Orhan
Lotta Pentikäinen  Vuokko Pieniniemi Emilia Rinne
Sari Saastamoinen  Kati Seppänen Joni Suominen
Sampsa Tiikkanen  Urmas Valge


Koulun siivous                     SMC - palvelut


Terveyskeskuspäivystys ja hammashoito