Iltapäivä- ja kerhotoiminta

MAANANTAI 

9.45-10.15 Lukuvälkkä (alakoulu, mediateekki) / Taina Niemi (ei ennakkoilmoittautumista) 

9.45-10.15 Liikkavälkkä (5-6 lk, sali) / Kati Männistö (ei ennakkoilmoittautumista) 

16.00-17.00 Urheilijaksi kasvaminen (yläkoulu, sali) / Ari-Matti Rautomäki  

TIISTAI 

9.45-10.15 Kuvisvälkkä (kuvataiteen luokka) / Kaisa Torkki (ei ennakkoilmoittautumista) 

9.45-10.15 Liikkavälkkä (3-4 lk, sali) / PEP ja Kasiysi (ei ennakkoilmoittautumista) 

12.00-12.30 Kuvisvälkkä (kuvataiteen luokka) / Kaisa Torkki (ei ennakkoilmoittautumista) 

12.15-12.30 Liikkavälkkä (yläkoulu, sali) / Anu Immonen ja Ari-Matti Rautomäki (ei ennakkoilmoittautumista) 

12.30-13.00 Kuorokerho, 1. ryhmä (1 lk, musiikkiluokka) / Anna Nora ja Tuomas Sidoroff 

13.15-13.45 Kuorokerho, 2. ryhmä (1 lk, musiikkiluokka) / Anna Nora ja Tuomas Sidoroff 

13.45-14.30 Kuoro (2-3 lk, musiikkiluokka) / Tuomas Sidoroff ja Anna Nora 

14.30-15.15 Kuoro (4-6 lk, musiikkiluokka) / Tuomas Sidoroff ja Anna Nora 

15.00-16.00 Tanssikerho (1-3 lk, sali) / Peppiina Blomqvist ja Olga Mäki 

KESKIVIIKKO 

9.45-10.15 Musavälkkä (5-6 lk, musiikkiluokka) / Tuomas Sidoroff (ei ennakkoilmoittautumista) 

9.45-10.15 Liikkavälkkä (yläkoulu) / Anu Immonen ja Ari-Matti Rautomäki (ei ennakkoilmoittautumista) 

13.15-14.00 Lautapelikerho (1-6 lk, luokka A205) / Kimmo Saarikko 

  • < >https://juvanpuistonvanhemmat.yhdistysavain.fi/kerhotoiminta/lautapelikerho-1-6-lk/ilmoittautumislomake/ 

    Kerhomaksu, syksy 2018: vanhempainyhdistyksen jäsenet 35€, muut 50€ 

    14.15-15.15 Toimintakerho (yläkoulu) / Heidi Luukkainen 

  • Toimintakerhosta tulee erillinen tiedote 

    14.30-16.00 Legorobotiikkakerho opetuskieli englanti (yläkoulu, STEM-luokka) / Mark Hargreaves 

  • < >markyhargreaves@gmail.com  

    Ilmoittautumiset: maija@klemetti.net 

    TORSTAI 

    9.45-10.15 Musavälkkä (yläkoulu, musiikkiluokka) / Tuomas Sidoroff (ei ennakkoilmoittautumista) 

    9.45-10.15 Liikkavälkkä (1-2 lk, sali) / PEP ja Kasiysi (ei ennakkoilmoittautumista) 

    14.15-15.15 Klovneria / naamioteatterikerho (4-6 lk) / Kaija-Leena Alatalo  

    14.15-15.15 Toimintakerho (mm. voi tehdä läksyjä) (alakoulu) / Tiina Kemppainen 

  • Toimintakerhosta tulee erillinen tiedote 

14.30-16.00 Legorobotiikkakerho opetuskieli englanti (4-6 lk, STEM-luokka) / Mark Hargreaves 

PERJANTAI 

9.45-10.15 Liikkavälkkä (yläkoulu, sali) / Anu Immonen ja Ari-Matti Rautomäki 

12.00-12.30 Ilmaisuvälkkä (yläkoulu) / Kaija-Leena Alatalo 

15.10-15.55 Sählykerho (1-4 lk, sali) /Heikki Rantala