Yhteystiedot

KEINUMÄEN KOULU

Käyntiosoite:                                     Postiosoite:                  

Turuntie 150                                      PL 74301

02740 Espoo                                     02070 ESPOON KAUPUNKI

 

Koulun johto

Rehtori
Seppo Salminen
Sähköposti: seppo.salminen@espoo.fi
Puhelin: 050 305 6588


Apulaisrehtori
Kira Hurme
Sähköposti: kira.hurme@espoo.fi
Puhelin: 046 877 2686


Apulaisrehtori
Niina Ranta
Sähköposti: niina.ranta@espoo.fi
Puhelin: 043 8250532

Henkilökunta 2018 – 20119

Alakoulu

Mervi Larka-Lehto, Kati Laine ja Marketta Tuovinen
Puhelin: 043 82 50481 (Mervi)/043 8250504 (Kati)
 

Anu Kiiskinen, Tuuli Viitanen, Henna Martikainen ja Päivi Rönkkö
Puhelin: 043 82 50505 (Anu)/043 8272847 (Tuuli)
 

Tarmo Kyllönen ja Aku Aario
Puhelin: 043 82 50480
 

Kira Hurme ja Jenni Bordi
Puhelin: 046 877 2686
 

Yläkoulu

Leila Pulkamo ja Sari Hagfors
Puhelin: 043 8250552

Niina Ranta ja Heidi Sundvik
Puhelin: 043 8250532

Tuija Nyman ja Hanna Kasvio
Puhelin: 043 82 50483

Sanna Välitalo, Essi Lehto ja  Konsta Salminen
Puhelin: 043 82 44766

Muu Henkilökunta

Koulusihteeri

Eveliina Puntari (ma ja ke)
eveliina.puntari@espoo.fi

Alakoulun laaja-alainen erityisopettaja
Mari Nuutinen
Puhelin: 050 327 7994

Yläkoulun erityisopettaja
Kalle Naapi
Puhelin:043 8250531

Tapiolan kuntouttavat pienluokat (7.-9.lk)
Martti Länsmans ja Miko Summanen
Puhelin: 043 8272848

Linda Blomqvist
Puhelin: 043 8250482

KONSULTOIVAT OPETTAJAT:

L1, LNEU erityisopettaja , konsultoiva erityisopettaja luokat 7-9
Heli Tuomisto
Puhelin: 050 3277992

Alakoulun konsultoivat erityisopettajat
Erityisopettaja  Mari Nuutinen (050 3277994)
Erityisluokanopettaja  Mervi Larka-Lehto (043 82 50481)

YTE konsultoiva erityisopettaja
Sari Karjalainen
Puhelin: 046 877 3957

Finno Skolan
Andreas Siemssen
Thomas Sun
Erik Sallmén
Puhelin: 046 877 1953

Keittiö
Terhi Turunen
Päivi Töllinoja
Puhelin: 050 513 0395

Kouluterveydenhoitaja
Heta Mikkonen (keskiviikkoisin)
Puhelin: 050 5291537   

Koulupsykologi
Kirsi Hannukkala
Puhelin: 050 3722789

Koulukuraattori
Minna Coles puhelin: 0468772045

Sähköpostiosoitteet ovat muotoa: etunimi.sukunimi@espoo.fi

Poikkeukset:
Mari Nuutinen annamaaria.nuutinen@espoo.fi
Kati Laine kati.s.laine@espoo.fi
Sari Karjalainen sari.t.karjalainen@espoo.fi