Tuomarilan koulun yhteystiedot

Opetushenkilökunta lv. 2019 - 2020

 Luokanopettajat 

1A Leo Erävuoma
leo.eravuoma@espoo.fi
2A Emmi Hytönen
emmi.hytonen@espoo.fi
3A Laura Niilekselä
laura.niileksela@espoo.fi
4A Heidi Vuorinen
heidi.m.vuorinen@espoo.fi
5A Anu Hirviniemi
anu.hirviniemi@espoo.fi
6A Jatta Vainio
jatta.vainio@espoo.fi
6B Salla Laari-Abdulhamed
salla.laari@espoo.fi

                  

Muut opettajat

Englannin kieli Niina Korpela
niina.korpela@espoo.fi

Laaja-alainen erityisopetus Katri Koivumäki
katri.koivumaki@espoo.fi

Liikunta Tomi Niemi
tomi.niemi@espoo.fi

Saksan kieli, ruotsin kieli ja käsityö Hanna Ylärinne
hanna.ylarinne@espoo.fi

Muu henkilökunta

Rehtori Timo Turtiainen
puh. 0500 649 843
timo.turtiainen@espoo.fi

Apulaisrehtori Jatta Vainio
puh. 050 406 4966
jatta.vainio@espoo.fi

Koulusihteeri Maarit Piipponen
puh. 043 824 5578
maarit.piipponen@espoo.fi

Kuraattori Saara Mustalahti
puh. 050 564 1832
saara.mustalahti@espoo.fi  
koululla perjantaisin

Psykologi Johanna Härkönen
puh. 040 550 7799
johanna.harkonen@espoo.fi
koululla perjantaisin

Kouluterveydenhoitaja Jaana Johansson
puh. 046 877 2151
jaana.johansson@espoo.fi
tavattavissa perjantaisin
Ajanvaraukset koululääkärille terveydenhoitajan kautta.

Ruokapalveluesimies Carita Lindström
puh. 046 877 3736
carita.lindstrom@espoocatering.fi

Kiinteistönhoitaja Vesa Ahonen
puh. 043 824 5057
vesa.ahonen@espoo.fi

Koulunkäyntiavustaja Tomi Niemi

Koulunkäyntiavustaja Satu Simpanen

Laitoshuoltaja Anu Harsia