Toppelundin koulun yhteystiedot

Rehtori Hanna Talola p. 046 877 2636

Apulaisrehtori Annika Henriksson p. 046 877 3098

LUKUVUOSI 2019-2020

Luokanopettajat

1KM        Krista Latomäki ja Minna Kainulainen

2JO        Johanna Hyry ja Outi Tuori

3AS        Annika Henriksson ja Saila Penttilä-Saraste

4T          Taina Rosenqvist

4V          Virpi Kohonen

5M          Marianna Oivukkamäki

5P           Pekka Laine

5E-6E     Elina Skantsi

6M          Maarit Lietsala

Erityisopettajat

Luokat 1-3

Katariina Kilpua (ELA), p.043 827 2992 (katariina.kilpua@espoo.fi)

Luokat 4-6

Antti Salminen (ELA), (antti.salminen@espoo.fi

Aineopettajat

Englannin ja ruotsin kielen opettaja

Heini Kevätsalo (heini.kevatsalo@espoo.fi)

Englannin kielen opettaja

Mirjam Vanhatalo (mirjam.vanhatalo@espoo.fi)

Englannin ja saksan kielen opettaja

Andrea Suikkanen

Musiikin, ympäristötiedon ja matematiikan opettaja

Antti Salminen (antti.salminen@espoo.fi)

Teknisen työn opettaja

Pekka Kaikkonen (pekka.kaikkonen@espoo.fi)

Ortodoksisen uskonnon opettaja

Tiina Nenye (tiina.nenye@espoo.fi)

Juutalaisen uskonnon opettaja

Maria Vähäkangas (maria.vahakangas@espoo.fi)

Katolisen uskonnon opettaja

Renata Wrobel-Eskelinen

Islamin uskonnon opettaja

Abdulhamed Rzgar

Opettajanhuoneen puhelinnumero 09 816 44 652.

Parhaiten tavoitatte opettajat välitunneilla tai lähettämällä Wilma-viestin.

Koulunkäyntiavustajat

Ritva Modig

Tarmo Nevalainen

Kavita Gupta                                                    

Muu henkilökunta

Koulusihteeri Eveliina Puntari, p. 09 816 44655 (eveliina.puntari@espoo.fi)

(koululla ti, to ja pe klo 8.15-15.30)

Terveydenhoitaja Anna Kostylev, p. 046 877 2634 (anna.kostylev@espoo.fi), paikalla tiistaisin ja keskiviikkoisin

Koulupsykologi Anna Lintula, p. 050 343 8585

Koulukuraattori Toni Haapamäki, p. 040 507 9386 (toni.m.haapamaki@espoo.fi)

Kiinteistönhoitaja Jyri Sivula, p. 040 551 3858

Ruokapalveluesimies Heidi Hienonen, p. 050 428 9483 (heidi.hienonen@espoo.fi)

Iltapäiväkerho

Toppelundin koulun iltapäiväkerho p. 040 182 1967

Vastuuohjaaja Kavita Gupta

Käyntiosoite

Toppelundintie 15, 02170 Espoo

Postiosoite

PL 17301, 02070 Espoon kaupunki