Toppelundin koulun yhteystiedot

Rehtori Hanna Talola p. 046 877 2636

Apulaisrehtorit Annika Henriksson p. 046 877 3098 ja Heini Kevätsalo p. 040 639 4359

LUKUVUOSI 2020-2021

Luokanopettajat

1JN        Jonna Tuominen ja Niina Kienanen

2KM       Krista Latomäki ja Minna Kainulainen

3JO        Johanna Hyry ja Outi Tuori

4AS        Annika Henriksson ja Saila Penttilä-Saraste

5T          Taina Rosenqvist

5V          Virpi Kohonen

6M          Marianna Oivukkamäki

6A          Antti Salminen

6E          Elina Skantsi

Erityisopettajat

Katariina Kilpua (ELA), p.043 827 2992 (katariina.kilpua@espoo.fi)

Aineopettajat

Englannin ja ruotsin kielen opettaja

Heini Kevätsalo (heini.kevatsalo@espoo.fi)

Englannin  ja saksan kielen opettaja

Niina Sundberg (niina.sundberg@espoo.fi)

Suomi toisena kielenä, musiikin ja uskonnon opettaja

Maarit Lietsala (maarit.lietsala@espoo.fi)

Teknisen työn opettaja

Pekka Kaikkonen (juha-pekka.kaikkonen@espoo.fi)

Ortodoksisen uskonnon opettaja

Riku Larmala (riku.larmala@espoo.fi)

Katolisen uskonnon opettaja

Renata Wrobel-Eskelinen

Islamin uskonnon opettaja

Baras Ahmed

Opettajanhuoneen puhelinnumero 09 816 44 652.

Parhaiten tavoitatte opettajat välitunneilla tai lähettämällä Wilma-viestin.

Koulunkäyntiavustajat

Ritva Modig

Tarmo Nevalainen

Kavita Gupta                                                    

Muu henkilökunta

Koulusihteeri Eveliina Puntari, p. 09 816 44655 tai p. 040 639 4871 (eveliina.puntari@espoo.fi)

(koululla ti, to ja pe klo 8.15-15.30)

Terveydenhoitaja Päivi Salminen, p. 040 639 4454 (paivi.salminen@espoo.fi), paikalla tiistaisin ja keskiviikkoisin

Koulupsykologi Lea Enholm, p.040 639 4371  (lea.enholm@espoo.fi)  

Koulukuraattori Jyri Saarinen, p.040 639 4339 (jyri.saarinen@espoo.fi)  

Kiinteistönhoitaja p. 040 551 3858

Ruokapalveluesimies Tiedot ilmoitetaan myöhemmin, p. 050 428 9483 (@espoo.fi)

Iltapäiväkerho

Toppelundin koulun iltapäiväkerho p. 040 182 1967

Vastuuohjaaja Kavita Gupta (kavita.gupta@espoo.fi)

Käyntiosoite

Toppelundintie 15, 02170 Espoo

Postiosoite

PL 17301, 02070 Espoon kaupunki