Taavinkylän koulun yhteystiedot

LUKUVUOSI 2019 - 2020

Luokanopettajat

1A Annika Pellonpää
annika.pellonpaa@espoo.fi

1B Hanna Herola
hanna-leena.herola@espoo.fi

2J Jenni Rusama
jenni.rusama@espoo.fi

2K Kati Lohikoski
kati.lohikoski@espoo.fi

2O Anna Mattila
anna-maria.mattila@espoo.fi

3A Pauliina Stenholm
pauliina.stenholm@espoo.fi

3B Timo Frangén
timo.frangen@espoo.fi

3C Maria Ventovuori
maria.ventovuori@espoo.fi

4A Mira Tissari
mira.tissari@espoo.fi

4B Laura Koskinen
laura.koskinen@espoo.fi

5A Ville Hietala
ville.hietala@espoo.fi

5B Piia Koskinen
piia.koskinen@espoo.fi

6T Jere Päivölä
jere.paivola@espoo.fi

6T Miihkali Haverila
miihkali.haverila@espoo.fi

6T Elina Haara
elina.haara@espoo.fi

Aine- ja erityisopettajat

Erityisopettaja Marjo Halonen
puh. 043 826 8576
marjo.halonen@espoo.fi

Erityisopettaja Kirsi Laitinen-Jokela
puh. 043 827 2973
kirsi.laitinen-jokela@espoo.fi

Erityisopettaja Anna Ylikantola
puh.
anna.ylikantola@espoo.fi

Englannin kielen opettaja Marja Nieminen
marja.h.nieminen@espoo.fi

Saksan ja englannin kielten opettaja Kirsi Maaninen
kirsi-maarit.maaninen@espoo.fi

Englannin ja ruotsin kielen opettaja Pauliina Mikkola
pauliina.mikkola@espoo.fi

Resurssiopettaja Anna Ålander
anna.alander@espoo.fi

Käsityön opettaja Päivi Junkkari
paivi.junkkari@espoo.fi

Islamin uskonnon opettaja Abdul-Majid Tahirou-Varjonen
abdul-majid.tahirou-varjonen@espoo.fi

Katolisen uskonnon opettaja Pekka Rantakari
pekka.rantakari@espoo.fi

Ortodoksisen uskonnon opettaja Sampo Kangas
sampo.kangas@espoo.fi
 

Koulunkäyntiavustajat

Marjaana Pulli
marjaana.pulli@espoo.fi

Outi Iloheimo

Muu henkilökunta

Rehtori Antti Ylä-Rautio
puh. 050 518 4330
antti.yla-rautio@espoo.fi

Apulaisrehtori Marja Nieminen
puh. 050 410 0868
marja.h.nieminen@espoo.fi

Apulaisrehtori Anna Ålander
puh. 043 827 2974
anna.alander@espoo.fi

Koulusihteeri Leena Mikola
puh. 043 827 1027
leena.mikola@espoo.fi

Psykologi
puh.
tavattavissa 

Kuraattori Maija Jones
puh. 050 564 1843
maija.jones@espoo.fi
tavattavissa koululla tiistaisin

Terveydenhoitaja Kati Leppänen
puh. 046 877 2572
kati.leppanen@espoo.fi

Keittiö puh. 040 186 2464
kouluravintola.taavinkyla@palmia.fi
Palvelupäällikkö Satu Grönlund
puh. 040 639 9512
satu.gronlund@palmia.fi

Kiinteistönhoitaja Jouni Nousiainen
puh. 0500 875 896
jouni.nousiainen@espoo.fi

Laitoshuoltaja Anne Larsen
anne.larsen@espoo.fi

Laitoshuoltaja Tarja Merontausta
tarja.merontausta@espoo.fi