Taavinkylän koulun yhteystiedot

LUKUVUOSI 2021 - 2022


Opettajien sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi@opetus.espoo.fi, poikkeukset

marja.h.nieminen@opetus.espoo.fi
kirsi-maarit.maaninen@opetus.espoo.fi
anna-maria.mattila@opetus.espoo.fi
anna.k.alander@opetus.espoo.fi


Luokanopettajat

1A Annika Pellonpää
1B Hanna Herola
2A Jenni Rusama
2B Elina Haara
2C Maria Ventovuori
3A Piia Koskinen
3B Anna Mattila
4J Kaisa Honkanen
4K Kati Lohikoski
4O Miihkali Haverila
5A Pauliina Stenholm
5B Ville Hietala
5C Suvi Vakkuri
6A Jere Päivölä
6B Laura Koskinen

Aine- ja erityisopettajat

Erityisopettaja Marjo Heino
puh. 043 826 8576

Erityisopettaja Kirsi Laitinen-Jokela
puh. 043 827 2973

Erityisopettaja Anna Ylikantola
puh. 040 553 1441

Englannin kielen opettaja Marja Nieminen

Saksan kielen opettaja Kirsi Maaninen

Englannin ja ruotsin kielen opettaja Pauliina Mikkola

Resurssiopettaja Katja Naapi

Resurssiopettaja Anna Ålander

Käsityön opettaja Päivi Junkkari

Islamin uskonnon opettaja Abdussalaam Kilpinen 

Katolisen uskonnon opettaja Pekka Rantakari

Ortodoksisen uskonnon opettaja Jari Ketola

Koulunkäyntiavustajat

Marjaana Pulli
marjaana.pulli@espoo.fi
 

Muu henkilökunta

Rehtori Antti Ylä-Rautio
puh. 050 518 4330
antti.yla-rautio@espoo.fi

Apulaisrehtori Marja Nieminen
puh. 050 410 0868
marja.h.nieminen@opetus.espoo.fi

Apulaisrehtori Piia Koskinen
puh. 043 827 2974
piia.koskinen@opetus.espoo.fi

Koulusihteeri Leena Mikola
puh. 043 827 1027
leena.mikola@espoo.fi
paikalla tiistaisin, keskiviikkoisin ja perjantaina aamupäivällä

Psykologi ilmoitetaan myöhemmin

Kuraattori Maija Jones
puh. 050 564 1843
maija.jones@espoo.fi
tavattavissa koululla tiistaisin

Terveydenhoitaja Kati Leppänen
puh. 046 877 2572
kati.leppanen@espoo.fi

Keittiö kohde-esimies Katri Mononen
puh. 040 186 1706
katri.mononen@palmia.fi  

kettiö puh. 040 186 2464
kouluravintola.taavinkyla@palmia.fi

Kiinteistönhoitaja Cumhur Kurtulmus
puh. 040 636 8091

Laitoshuoltaja Anne Larsen
Laitoshuoltaja Tarja Merontausta