Päivänkehrän koulun yhteystiedot

Päivänkehrän toimipisteen henkilökunta 2018 -2019

Opettajat

1A Henna Kauria 

1B Marja Merikanto 

1K Päivi Claesson 

2A Meri Harju 

2B Hellevi Saarenmaa 

2C Maija Salaspuro 

2K Monika Ollas-Kettunen 

3A Salla Hakuri 

3B Henrika Tirkkonen 

3E Katja Arvilommi, Anna Pajari 

3M Sirkku Laurila 

3K Kati Kurki 

4A Meri Tiirikainen 

4E Suvikki Sipponen, Ira Isotalo (uusi) 

4K Satu Qvickström 

4M Liisa Kalliokoski 

5A Joe Kaljonen 

5E Jussi Paukkunen 

5K Pauliina Moilanen 

5M Anna Heinonen 

6A Anni Vuokko (uusi) 

6K Elina Saunamäki (uusi) 

6M Karoliina Tella 

Aineopettajat 

TN Mika Mattila 

EN Leena Leskelä 

EN/RA Heli Vahvaselkä-Virkkunen 

EN/SA Noora Vidgrén 

ELA Elina Tommila 

ELA Päivi Nikku  

ELA/S2 Inkeri Vänttilä (uusi) 

ELA Ilkka Miettinen 

S2 Anne Kekoni 

resurssiopettaja Mikko Silvonen 

Komeetta käsityö, liikunta, S2 ja resurssiopetus Tomas Luomanmäki 

Sijaisopettaja Saara Einamo 

Esikoulu

Esikoulu / Lastentarhanopettaja Sirkkumarja Koskenniemi sirkkumarja.koskenniemi@espoo.fi  

Lastenhoitaja Niina Herlevi niina.herlevi@espoo.fi

p. 043 826 8993

Kielikylpy esikoulu

Mia Segercrantz mia.segercrantz@espoo.fi

Lastenhoitaja Paul Wiik

p. 043 826 8993

  • Ortodoksinen uskonto - Juha Järvinen
  • Roomalaiskatollinen uskonto - Pekka Rantakari, 
  • Islam - Abdulhamed Rzgar

Rehtori

Jukka Sarpila p. 050 518 4333

jukka.sarpila@espoo.fi

Virka-apulaisrehtori

Mari Vuokila p. 043 824 5992

mari.vuokila@espoo.fi

Koulusihteeri

Piia Koski p. 043 824 5200

piia.koski@espoo.fi

Koulunkäyntiavustajat

Terhi Ahlgren 4M

Meri-Tuulia Lumivirta 1-2.luokat

Manashi Ghosh 3E

Mira Forsten 4E

Nina Aarnisalo 5E

Kouluterveydenhoitaja

Inkeri Toppinen, koululla tiistai , keskiviikko ja torstai.

p. 046 877 1069

inkeri.toppinen@espoo.fi

Koulupsykologi

Minna Leppälä. Tavattavissa Päivänkehrän toimipisteellä ti ja joka toinen ke, muina päivinä sopimuksen mukaan. Puh. 050 564 1857, minna.e.leppala@espoo.fi. Yhteyttä voi ottaa myös Wilman kautta.

Koulukuraattori

Heidi Eloranta ,yhteydenotot puhelimitse 050 360 3573 tai Wilman kautta.

Keittiö

Espoo Catering Oy / Esbo Catering Ab

Jatta Leach p. 043 8265279

Vahtimestari

Petri Laakso 043 8272505

petri.laakso@espoo.fi

Henkilökunnan sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi@espoo.fi. Poikkeuksena Mika Mattila, mika.t.mattila@espoo.fi

Komeetan toimipisteen henkilökunta 2017-2018

Opettajat

1KO Laura Kuivalainen

2KO Kaisa Hautsalo-Perälä 

3KO Johanna Halkoaho 

4KO Venla Miikkulainen

5KO Hanna-Leena Lapinoja 

6KO Suvi Frangén 

                  

EN/RA                  Sirpa Jas

TN, LIP                Tomas Luomanmäki

ELA                      Lotta Ulvelin

S2                        Anne Kekoni (vain perjantaisin)

  • Ortodoksinen uskonto -  Riku Alarik Larnala
  • Roomalaiskatollinen uskonto - Bhebhe Olga Ewa
  • Islam - Abou Ramadan Noha Hassan Abdallah

Rehtori

Jukka Sarpila p. 050 518 4333

jukka.sarpila@espoo.fi

Koulusihteeri

Kristiina Ågren-Satko p. 043 825 2592

kristiina.agren-satko@espoo.fi

Koulunkäyntiavustaja

Marina Kukkonen

Kouluterveydenhoitaja

Seija Vuori p. 046 877 2369 (koululla maanantaisin)

Koulupsykologi

Minna Leppälä. Tavattavissa  Komeetan toimipisteellä joka toinen ke, muina päivinä sopimuksen mukaan. Puh. 050 564 1857, minna.e.leppala@espoo.fi, yhteydenotot myös Wilman kautta.

Koulukuraattori

Heidi Eloranta, yhteydenotot puhelimitse 050 360 3573 tai wilman kautta

Keittiö

Ruokapalveluesimies Kuitinmäen koulu Sirpa Muuri p. 046 877 3734

Komeetan keittiö Outi Weckström p. 043 824 8758

Vahtimestari

Petri Laakso 043 827 2505

petri.laakso@espoo.fi

Kiinteistönhoitaja

Henry Söderlund p. 050 430 7814