Päivänkehrän koulun yhteystiedot

Rehtori

Jukka Sarpila p. 050 518 4333

jukka.sarpila@espoo.fi

Virka-apulaisrehtori

Mari Vuokila p. 043 824 5992

mari.vuokila@espoo.fi

Koulusihteeri

Heli Metsänoja p. 043 824 5200

heli.metsanoja@espoo.fi

Koulusihteeri

Nea Ahlgren p. 040 639 4832

nea.ahlgren@espoo.fi 

Päivänkehrän toimipisteen henkilökunta 

TÄTÄ SIVUA PÄIVITETÄÄN MYÖHEMMIN ELOKUUSSA

Luokanopettajat

--

Suomi toisena kielenä -opettaja

Elina Tommila 

p. 046 877 3684, elina.tommila@opetus.espoo.fi

Laaja-alaiset erityisopettajat Päivänkehrässä:

Päivi Nikku 

- sähköposti paivi.nikku@opetus.espoo.fi

Hellevi Saarenmaa (luokat 2ABCK, 4ABM, 5B, 6K)

- p. 040 636 8269, sähköposti hellevi.saarenmaa@opetus.espoo.fi

N.N  (luokat 1BCK, 3K, 4K, 5M, 6AE, 6M)

- p. 040 672 4523, sähköposti n.n@opetus.espoo.fi

Koulunkäyntiavustajat

Aarnisalo Nina

Ahlgren Terhi

Coughlan Katri

Forstén Mira

Hautaniemi Ellen

Herrala Katariina

Hänninen Vilma

Lumivirta Meri-Tuulia

Kouluterveydenhoitaja

Riikka Vallo-Järvinen, riikka2.vallo-jarvinen@espoo.fi, p. 040-6394936 (Päivänkehrän toimispisteellä ti-pe ja Komeetan toimipisteellä maanantaisin)

Avovastaanotot Päivänkehrän toimitiloissa ti - to  -pe 12 -12.30

Koulupsykologi

Minna Leppälä, tavattavissa Päivänkehrän toimipisteellä ti - to, muina päivinä sopimuksen mukaan, p. 050 564 1857, minna.e.leppala@espoo.fi, yhteyttä voi ottaa myös Wilman kautta.

Koulukuraattori

Jenni Mustonen, tavattavissa Päivänkehrän toimipisteellä ti - ke ja pe) sähköposti jenni.m.mustonen@espoo.fi. p. 040 505 3550, yhteyttä voi ottaa myös Wilman kautta.

Keittiö

Espoo Catering Oy / Esbo Catering Ab

KESÄN AIKANA OTA YHTEYS KOULUSIHTEERIIN KEITTIÖÖN LIITTYVISSÄ ASIOISSA!

Vahtimestari

Tuomas Laakso, p. 043 8272505, sähköposti tuomas.laakso@espoo.fi 

Opettajien sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi@opetusespoo.fiMuun henkilökunnan sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi@espoo.fi. Poikkeuksena mika.t.mattila@opetus.espoo.fi,minna.e.leppala@espoo.fi , jenni.m.mustonen@espoo.fi , heli.j.maenpaa@espoo.fi

Komeetan toimipisteen henkilökunta

Luokanopettajat

--

Aineopettajat

--

Suomi toisena kielenä -opettaja

Anne Kekoni (1KO, 3 - 6KO)

p. 09 8163 1687, anne.kekoni@opetus.espoo.fi

Laaja-alainen erityisopettaja

Heli Mäenpää (kaikki Komeetan oppilaat)

- p. 046 877 3675, sähköposti heli.j.maenpaa@opetus.espoo.fi

Koulunkäyntiavustaja

Kukkonen Marina 

Kouluterveydenhoitaja

Riikka Vallo-Järvinen,  riikka2.vallo-jarvinen@espoo.fi, p.  040-6394936  (Päivänkehrän toimispisteellä ti-pe ja Komeetan toimipisteellä maanantaisin)

Koulupsykologi

Minna Leppälä, tavattavissa  Komeetan toimipisteellä joka toinen ke, muina päivinä sopimuksen mukaan, p. 050 564 1857, sähköposti minna.e.leppala@espoo.fi, yhteydenotot myös Wilman kautta

Koulukuraattori

Jenni Mustonen, p. 040 505 3550, sähköposti jenni.m.mustonen@espoo.fi

Keittiö 

Outi Weckström, p. 043 824 8758

KESÄN AIKANA OTA YHTEYS KOULUSIHTEERIIN KEITTIÖÖN LIITTYVISSÄ ASIOISSA

Kiinteistönhoitaja

Henry Söderlund, p. 050 430 7814