Niittykummun koulun yhteystiedot

Yhteystiedot lv. 2018-2019
 

Rehtori Maija Sinisalo, 09 81630182

Apulaisrehtori, resurssiopettaja Arja Rantala, 046 8772074

Apulaisrehtori, Tiina Jukkala, 040 198 1363

Koulusihteeri Tiiju Lempinen, 09 816 30 175 

Opettajanhuone 09 81630177

Ruokapalveluesimies Tuija Laitinen  09 816 312 86

Laitosmies   Kari Aaltonen, 050 327 7822

Koulutilojen valvoja, 09 81630183

Terveydenhoitaja Johanna Sinivaara, 046 877 2446
Tavattavissa koululla: (ti, ke, to)

Koulukuraattori Kaisa Koskinen, 050 307 3289

Koulupsykologi Minna Lehtonen, 043-8271183

Ela-opettajat (laaja-alainen erityisopetus) Katri Sarkio ja Katri Storgårds 
 
Koulukirjasto: Tiina Jukkala ja Minja Weide


Koulun rehtorin/koulunjohtajan, koulusihteerin ja opettajien sähköpostiosoitteet ovat muodossa etunimi.sukunimi@espoo.fi

OPETTAJAT
Puh. 09 8163 0177

A-luokat = yleisopetus
B-luokat = kaksikielinen opetus (en-su)
M-luokat = montessoriopetus
E-luokat = luokkamuotoinen erityisopetus, autismin kirjo

1A Sirpa Piira ja Sanna Rantanen
1B Anna Paula Herrera
2A Esteri Orjasniemi ja Heidi Kerbs
2B Alyssa Miikki
3A Heini Hollo ja Satu Parry
3B Kati Kotamäki
4A Noora Veijalainen ja Pauliina Riipinen
4B Tiina Jukkala
5A Anu Ahonen ja Arja Rantala
5B Paula Havu
6A Pauliina Lindgren ja Kaisa Koli
6B Siiri Autio
1-6M Mirja Saros ja Olli Juvonen

1E Minja Weide ja Mirja Siidorov-Qvintus
2E Päivi Taitonen ja Jari Tiessalo
3E Outi Jarimo ja Liisi Mäkelä
4E Tiina Raspohja

Resurssiopettajat Maria Björkenheim, Sirpa Heikkinen,Taina Innanen, Kaisa Koli, Arja Rantala, 
                             Mark Ward  

En Siiri Autio, Paula Havu, Alyssa Miikki, Mark Ward
Sa Kati Kotamäki
Ru Maria Björkenheim, Sanna Rantanen
Kuvataide, English, UE (ev.lut. uskonto) Mark Ward
UO (ortodoksi uskonto) Tiina Jukkala
ET (elämänkatsomustieto) Kaisa Koli, Esteri Orjasniemi, Mirja Saros
Li Taina Innanen, Arja Rantala
Käsityö (tekninen) Anu Ahonen, Noora Veijalainen, Olli Juvonen
 

Erityisluokkien päivähoidon vastuuohjaaja 
Marjo Ollanketo, 050 3684016

Koulunkäyntiavustajat: Kirsi Arkkila-Junnila, Mitali Bhattacharyya, Mira Salonen

Erityiskoulunkäyntiavustajat:

Iiris Auvinen
Mikael Jukarainen
Noora Juntunen
Outi Karhu
Noora Keränen
Noora Keurulainen
Riku Kerminen
Jonna Kyllönen
Kaisa Lampinen
Anna Laurikainen
Daniil Lossenko
Maini Manninen
Asta Smith