Mankkaanpuron koulun yhteystiedot

Mankkaanpuron koulu        

Vanhan - Mankkaantie 17
02180 Espoo

PL 3205
02070 Espoon kaupunki

Rehtori                         
Johanna Hirmasto, 816 39028
johanna.hirmasto@espoo.fi

Apulaisrehtorit              
Kirsi Lehto, 050-381 3642
kirsi.s.lehto@espoo.fi
Hanna Suokko, 043-8269157
hanna.suokko@espoo.fi

Koulusihteeri, 816 39029
Teija Asikainen 
teija.asikainen@espoo.fi

Vahtimestari  (ti ja to)                
Oiva Muronen, 050-3368437

Opettajanhuone, 81639046

Henkilökunnan taukotila, 816 39057                 

Solu alakerta,  043-8265298

Solu yläkerta, 043-8265299

Vanha puoli, 046-8771713

Tekninen työ, 816 39056

Erityisopettajat:
Katariina Wahlman (1.-2. lk), 043-8265299
Juhana Tikkanen (esiope., 3., 5.lk), 046-8771714
Suvi Liias (4., 6. lk), 040-1848690

Koulupsykologi             
Emma Kokkonen, 043-8268373

Koulukuraattori             
Elina Mäki,  050-3533471

Terveydenhoitajat         
Johanna Kahlos,  046-8773209
Mari Lähde (keskiviikkoisin) 046-8773790
 

Hammashoitola            
Tapiolan Hammashoitola,816 30300, ajanvaraus

Ruokapalveluesimies / Palmia  
Arja Nummela, p. 040-6303196
arja.nummela@palmia.fi

Ruokala/Mankkaanpuro                       
Kristiina Riikola p. 040 1863734
kouluravintola.mankkaanpuro@palmia.fi

Kiinteistönhoito             
Haxhiu Bekim, 050-3704246

Eskareiden päivähoito,043-8269045 / 043-8269046
Päivähoidon esimies Päivi Lind, 050-3614409
(paivi.lind@espoo.fi)

Liikuntailttis                  
Pasi Heinikari, 040-5129962

Mankkaanpuron koulun opetushenkilöstö 2018-2019

Opettajat käyttävät sähköpostia etunimi.sukunimi@espoo.fi (huom. poikkeukset!)

esiE Essi Nurmi
esiS Satu Nikkanen

1K Kirsi Lehto, apulaisrehtori (kirsi.s.lehto@espoo.fi)
1S Salla Narinen
1T Katja Takala

2A Ann-Marie Näsman
2K Emilia Kalmari
2S Elina Salmela                                            

3J Johanna Tenhola
3M Miljaleena Vannas
3S Sanna Honkaheimo

4J Johanna Kuittinen
4P Päivi Regina
4S Sari Lahelma

5H Heli Kivelä
5J Jamina Nykänen         

6A Antti Niemi-Nikkola  
6K Kimmo Kinnunen
6M Maiju Mäenpää
                              
Valmistava opetus
1V Lotta Merisaari
3V Katri Kokko
5V Lotta Tuominen (lotta.v.tuominen@espoo.fi)

en Hanna Suokko, apulaisrehtori                                    
sa, en Riitta Nerg
sa, en Hanna Holtari

tn Seppo Tervo

ela Katariina Wahlman     
ela Juhana Tikkanen
ela Suvi Liias
resurssiope Marko Rajala (marko.k.rajala@espoo.fi), Elina Hautamäki (toukokuu)       

Koulunkäyntiavustajat:
Satu Markelin
Eram Haque
Kersti Pärnämägi
Päivi Mäntylä
Natalja Baslakova
Milja Nieminen

Esiopetuksen lastenhoitajat:
Monika Rakova
Laura Häyrinen
Piritta Vainio
Lakshmi Pothugunta