Laajalahden koulun yhteystiedot

Laajalahden koulu

Postiosoite:
PL 3252
02070 ESPOON KAUPUNKI

Terveydenhoitaja:

PL 2242
02070 ESPOON KAUPUNKI

Käyntiosoite:
Lämpömiehenkuja 2-3
02150 Espoo

Henkilökunta

Yhteydenotto henkilökuntaan sähköpostin välityksellä etunimi.sukunimi@espoo.fi
(sähköpostin etunimi suluissa, jos se on eri kuin käytetty nimi)  

Rehtori Kimmo Vallenius, 0500 479650

Apulaisrehtori Renja-Kaisa Martikainen, 046 877 2147

Koulusihteeri Kristiina Ågrén-Satko, 043 826 8578 

Laaja-alaiset erityisopettajat:  Leena Pajumaa, 040 623 4050
                                                Johanna Nyholm-Zalagh, 040 518 8780

Opettajainhuone, 09 816 30188

Terveydenhoitaja Tiina Moilanen, 046 877 2521        

Koulukuraattori Sanna Porkka, 046 877 3217

Koulupsykologi Sara Kinnunen, 043 824 7824

Espoo Catering Oy, palveluesimies Katja Raatikainen, 040 480 94 86 koulukeittio.kivimies@espoocatering.fi  

Vahtimestari Raul Naudi, 040 518 6084

Laitoshuoltajat SOL-yhtiöt                                   

Luokanopettajat

Yhteydenotto henkilökuntaan sähköpostin välityksellä etunimi.sukunimi@espoo.fi
Poikkeuksena Hanna Miettinen hanna.k.miettinen@espoo.fi ja Pirjo Rissanen pirjo.e.rissanen@espoo.fi
( sähköpostin etunimi suluissa, jos se on eri kuin käytetty nimi)

1A: Kaisu Jormalainen

1B: Solja Toivio

1-4V: Shkurta Rushiti                      

2A: Tarja Hintikka

2B: Emmi Wallén

2C: Kati Korhonen                      

3A: Pirkko Järvi                     

3B: Helena Myllymäki

3C: Jaana Ratilainen                                  

4: Hanna Vilonen
    Laura Helovuori     

5A: Riikka Påwals

5B: Heikki Damski

6A: Jaakko Liljeblad

6B: Petteri Kuuskoski

Aineenopettajat ja muut opettajat

ELA: Leena Pajumaa, 040 623 4050

ELA: Johanna Nyholm-Zalagh, 09 816 30189

EN: Mirja Kuula

EN: Hanna Miettinen

RU/SA: Pirjo Rissanen                          

Resurssiopettaja: Renja-Kaisa Martikainen

Kieli- ja kulttuuriryhmien opettaja: Edith Ahonen, 040 638 9066                         

ET/Resurssiopettaja: Jetta Seppänen ja Tarja Viik-Saarinen                                

UO: Ketola Jari

UK: Rantakari Pekka                                                         

UI: 1.-3.lk Abdeel Shaimaa, 4.lk Omer Abdi, 5.lk Lehtinen Isra

Avustajat:

Maria Juvonen (valmistava opetus)

Ankita Bhatnagar

Kostadinka Dimitrova

Noora Lampinen