Koulumestarin koulun yhteystiedot

Henkilökunta

Rehtori Pirjo Tornberg  050 3311472

Apulaisrehtori Virpi Ilvonen 046 8773455

Apulaisrehtori Iita Puustinen 040 6650513

Opettajainhuone 09 816 22151

Koulusihteeri Sari Rantala 09 816 22150

Ruokapalveluesimies koulukeittio.Koulumestari@espoocatering.fi 046 877 3151

Kiinteistönhoitaja Olle Karlsson 050 4134153

Henkilökunnan sähköpostiosoitteet kutsumanimi.sukunimi@espoo.fi poikkeuksia lukuunottamatta

Iltavalvoja  Ilkka Lappalainen 046 8772617 klo 16 jälkeen

Terveydenhoitaja Taru Virtanen taru.h.virtanen@espoo.fi puh. 050 5635194

Koulupsykologi

Koulukuraattori Eija Sinkkonen eija.sinkkonen@espoo.fi 050 3042219

opettajien sähköpostit kutsumanimi.sukunimi@espoo.fi poikkeuksia lukuunottamatta

1A Anna Tausta

1K Kiira Mustonen

1L Leena Laine leena.t2.laine@espoo.fi

2A Anni Murtokangas 

2E Essi Lehikoinen Essi Lehikoinen essi2.lehikoinen@espoo.fi

2S Kati Leppänen kati.m.leppanen@espoo.fi

3PH Pia Härkönen

3L Leena Tuokkola

3PP Pia Puupponen

4E Eeva Kela

4M Matti Toivio

4P Paula Laitila

5I Iita Puustinen

5K Kristiina Jääskeläinen

5M Minna Routasalo

5P Paavo Oksanen

6L Kirsi Rahkola

6M Maarit Lumiaho

6R Riikka Ikonen riikka.r.ikonen@espoo.fi

ELA 1,3,5 Virpi Ilvonen

ELA 2,4,6 Maarit Aatola

Englanti, ruotsi Heini Hätinen-Tushe

Resurssiopettaja  Pasi Tornberg

Resurssiopettaja Tero Merenheimo

Resurssiopettaja Heidi Väätäinen

islam 1-3lk Abou Ramadan Noha Hassan Abdallah noha.ramadan@espoo.fi

islam 4-6lk Jinan Abdullatif

katolinen Pekka Rantakari

ortodoksi  Katri Miettinen

Koulunkäyntiohjaajat: Risto Asikainen, Aleksi Hietanen,  Niina Huhtamäki, Nelly Kaasalainen, Sanna Koskiluoma, Arja Kultima, Kirsi Lönnqvist, Sofia Repo ja  Katri Ylikorpi