Jousenkaaren koulun yhteystiedot

Rehtori

Päivi Harjula
09 816 39040
paivi.harjula@espoo.fi

Apulaisrehtori

Tuula Hakala
043 826 9164
tuula.hakala@espoo.fi


Luokanopettajat lukuvuonna 2020-2021

1A

Tuulia Halme

1B

Tiina Keisanen

1C

Minna Nieminen

2A

Marja-Riitta Poussu-Hemming

2B

Johanna Salo

3A

Erica Valli

3B

Riitta Eskelinen

3C

Riikka Miettinen

3M

Ville Stambej

4A

Riitta Kundu

4B

Raimo Fisk

4M

Jarna Kaartinen

5A

Iris Pruuki ja Linda Laurila

5M

Mika Kuivanen

6A

Meri Parviainen

6B

Kati Lassila

6M

Liisa Vallenius

Aineenopettajat

Liisa Peura        

englanti/ranska

Pipsa Tuunainen

englanti/ranska

Meri Jompero

englanti/ruotsi

Ville Stambej

ruotsi

Tuija Kurki

erityisopetus

Tuula Hakala

erityisopetus

Satu Vainio

kieli- ja kulttuuriryhmien opetus

Raija Rovanperä

käsityö / tekstiili (4B, 6A ja 6M)

useita opettajia

käsityö / tekninen

Omer Abdi


islamin uskonto 1.-3.lk 
(opetus Niittykummun koulussa)

Baras Ahmed


islamin uskonto 4.-6.lk
(opetus Niittykummun koulussa)

Tiina Jukkala          


ortodoksi uskonto 1.-6.lk
(opetus Niittykummun koulussa)

Eva Reinikainen               


katolinen uskonto 1.-6.lk
(opetus Niittykummun koulussa)

Koulunkäyntiavustajat

Susan Ikonen

Emma Sirén

Lilia Wang

         Piret Zeider

Muu henkilökunta

Koulusihteeri

Sari Hirvonen, 09 816 39041
sari.h.hirvonen@espoo.fi

Koulupsykologi

Sara Kinnunen, 043 8247824
sara.kinnunen@espoo.fi tai viesti Wilmassa

Koulukuraattori

Jaana Santonen, 050 360 3439
jaana.santonen@espoo.fi tai viesti Wilmassa

Kouluterveydenhoitaja

Elina Väyrynen, 046 877 3670
elina.vayrynen@espoo.fi
paikalla keskiviikkoisin ja torstaisiin

Kouluterveydenhoitaja

Karita Rekola, 040 508 0821
karita.rekola@espoo.fi
paikalla keskiviikkoisin


Siivous

Laitoshuoltajien esimies

Katrin Kesa  040 5045642
katrin.kesa@espoo.fi


Kouluruokailu / Espoo Catering

Ruokapalveluesimies

Arja Hakkari 040 359 2201
koulukeittio.uusikumpu@espoocatering.fi 


Iltapäivätoiminta

Esimehenä toimii iltapäivätoiminnan Espoon aluekoordinaattori

Piritta Marttila 
p. 045 773 48515, piritta.marttila@pilkepaivakodit.fi

Kerhopuhelin: 040 905 1815

sähköposti: jousenkaari@pilkepaivakodit.fi