Jousenkaaren koulun yhteystiedot

Rehtori

Päivi Harjula
09 816 39040
paivi.harjula@espoo.fi

Apulaisrehtori

Tuula Hakala
043 826 9164
tuula.hakala@espoo.fi


Luokanopettajat lukuvuonna 2021-2022

Opettajien sähköpostit ovat muotoa etunimi.sukunimi@opetus.espoo.fi  

1A

Marja-Riitta Poussu-Hemming

1B

Kati Lassila

1C

Meri Parviainen

2A

Tuulia Halme

2B

Tiina Keisanen

2C

Minna Nieminen

3A

Johanna Salo

3M

Liisa Vallenius

4A

Erica Valli

4B

Riikka Eskelinen

4C

Riikka Miettinen

4M

Ville Stambej

5A

Riitta Kundu

5B

Raimo Fisk

5M

Jarna Kaartinen

6A

Saana Nuutinen (Iris Pruuki)

6M

Mika Kuivanen

Aineenopettajat

Liisa Peura        

englanti/ranska/ruotsi

Pipsa Tuunainen

englanti/ranska

Lotta Lukkari

englanti/ruotsi

Tuija Kurki

erityisopetus

Tuula Hakala

erityisopetus

Satu Vainio

kieli- ja kulttuuriryhmien opetus

Raija Rovanperä

käsityö / tekstiili (5B, 6A ja 6M)

useita opettajia

käsityö / tekninen

Abdelaal Shaimaa


islamin uskonto vuosiluokat 1-3 
(opetus Niittykummun koulussa)

Abdi Omer


islamin uskonto vuosiluokat 4-6
(opetus Niittykummun koulussa)

Matias Cederström          


ortodoksi uskonto vuosiluokat 1-6
(opetus Niittykummun koulussa)

Eva Reinikainen               


katolinen uskonto vuosiluokat 1-6
(opetus Niittykummun koulussa)

Koulunkäyntiavustajat

Susan Ikonen

Pirjo Lilja

         Emma Sirén

         Lilia Wang

Muu henkilökunta

Koulusihteeri

Sari Hirvonen, 09 816 39041
sari.h.hirvonen@espoo.fi

Koulupsykologi

Sara Kinnunen, 043 8247824
sara.kinnunen@espoo.fi tai viesti Wilmassa

Koulukuraattori

Jaana Santonen, 050 360 3439
jaana.santonen@espoo.fi tai viesti Wilmassa

Kouluterveydenhoitaja

Elina Väyrynen, 046 877 3670
elina.vayrynen@espoo.fi
paikalla keskiviikkoisin ja torstaisiin


Siivous

Laitoshuoltajien esimies

Hanna Asikainen  040 553 0044
hanna.asikainen@espoo.fi


Kouluruokailu / Espoo Catering

Ruokapalveluesimies

Arja Hakkari 040 359 2201
koulukeittio.uusikumpu@espoocatering.fi 


Iltapäivätoiminta

Esimehenä toimii iltapäivätoiminnan Espoon aluekoordinaattori

Piritta Marttila 
p. 045 773 48515, piritta.marttila@pilkepaivakodit.fi

Kerhopuhelin: 040 905 1815

sähköposti: jousenkaari@pilkepaivakodit.fi