Iltapäivätoiminnan paikat

Perusopetuksen iltapäivätoimintaa toteutetaan koulujen tiloissa. Iltapäivätoimintaa toteuttavat palveluntuottajat  oppilasalueittain. 

Espoonlahden alue

Iltapäivätoiminnan palveluntuottajat lukuvuonna 2018–2019

Koulut:
Eestinkallion koulu: Tmi Liikuntailttis
Iivisniemen koulu: Pilke päiväkodit Oy
Kantokasken koulu: Norlandia Päiväkodit
Koulumäen koulu: Espoon kaupunki
Latokasken koulu: Tenavax Oy/Iltapäivätoiminta Tenavatähdet
Laurinlahden koulu: Tmi Teija Jousi/Viikarit
Mainingin koulu: Tmi Teija Jousi/Viikarit
Martinkallion koulu: Beanet Oy/Espoon Hauskat Iltapäiväkerhot
Meritorin koulu: Tmi Teija Jousi/Viikarit
Nöykkiönlaakson koulu: Tmi Sportti Tenavaparkki
Saunalahden koulu: H & S International School Oy
Soukan koulu: Pilke päiväkodit Oy

Keski- ja Pohjois-Espoon alue

Iltapäivätoiminnan palveluntuottajat lukuvuonna 2018–2019

Koulut:
Auroran koulu: Espoon kaupunki
Hansakallion koulu: Sportti Iltapäiväkerhot Oy
Hösmärinpuiston koulu: Kansallinen Lastenliitto-Espoon aluejärjestö ry
Jalavapuiston koulu: Kansallinen Lastenliitto-Espoon aluejärjestö ry
Juvanpuiston koulu: MLL Pohjois-Espoon paikallisyhdistys ry
Kalajärven koulu: MLL Pohjois-Espoon paikallisyhdistys ry
Karamzinin koulu: Pilke päiväkodit Oy
Karhusuon koulu: Espoon kaupunki
Kirstin koulu: Espoon kaupunki 
Koulumestarin koulu: Tmi Liikuntapalvelut Juha Gustafsson
Kirkkojärven koulu: Tenavax Oy/Iltapäivätoiminta Tenavatähdet
Lahnuksen koulu: Kansallinen lastenliitto-Espoon aluejärjestö ry
Mikkelän koulu: Siberian Jay ky
Niipperin koulu: Tmi Pikkutiikerit
Nuuksion koulu: Espoon kaupunki
Pakankylän koulu: Norlandia Päiväkodit
Sunan koulu: H & S International School Oy
Tuomarilan koulu: Espoon kaupunki
Vanttilan koulu: Norlandia Päiväkodit
Ymmerstan koulu: Pilke päiväkodit Oy

Leppävaaran alue

Iltapäivätoiminnan palveluntuottajat lukuvuonna 2018–2019

Koulut:
Jupperin koulu: Beanet Oy/Espoon Hauskat Iltapäiväkerhot
Kilon koulu: H & S International School Oy
Kilonpuiston koulu: Norlandia Päiväkodit
Lintulaakson koulu: Kuosa & Imponen Ay
Lintuvaaran koulu: H & S International School Oy
Lähderannan koulu: Sportti Iltapäiväkerhot Oy
Perkkaanpuiston koulu: Iltapäiväkerhoyhdistys Huvikumpu ry
Postipuun koulu: H & S  International School Oy
Rastaalan koulu:  Sportti Iltapäiväkerhot Oy
Ruusutorpan koulu: H & S International School Oy
Veräjäpellon koulu: Leppävaaran Pallo ry
Viherkallion koulu: H & S International School Oy

Matinkylä-Olarin alue

Iltapäivätoiminnan palveluntuottajat lukuvuonna 2018–2019

Koulut:
Espoo International School: H & S International School Oy
Friisilän koulu: Iltapäiväkerhoyhdistys Huvikumpu ry
Matinlahden koulu: Sportti Iltapäiväkerhot Oy
Olarin koulu: H & S International School Oy
Päivänkehrän koulu: MLL Etelä-Espoon paikallisyhdistys ry
Steinerkoulu: Espoon Steinerkoulun kannatusyhdistys ry
Tiistilän koulu: Norlandia Päiväkodit
Kuitinmäen koulu: Pilke päiväkodit Oy

Tapiolan alue

Iltapäivätoiminnan palveluntuottajat lukuvuonna 2018–2019

Koulut:
Aarnivalkean koulu: Valkea Varsa Oy
Jousenkaaren koulu: Pilke päiväkodit Oy
Laajalahden koulu: Iltapäiväkerhoyhdistys Huvikumpu ry
Mankkaanpuron koulu: Tmi Liikuntailttis
Niittykummun koulu: Tmi Sportti Tenavaparkki
Sepon koulu: Valkea Varsa Oy
Taavinkylän koulu: H & S International School Oy
Toppelundin koulu: Espoon kaupunki
Westendinpuiston koulu: MLL Etelä-Espoon paikallisyhdistys ry