Tasa-arvotoimikunnan jäsenet 2017–2019

Tasa-arvotoimikuntaan kuuluu 12 jäsentä ja varajäsentä.  Puheenjohtajan, jäsenet ja varajäsenet tasa-arvotoimikuntaan nimittää kaupunginhallitus kaksivuotiseksi toimikaudeksi kerrallaan. 

Puheenjohtaja/ordförande

Heikkinen Hannu (Kok.)
hannu.heikkinen@gmail.com

Varajäsen / Ersättare
Noponen Jyrki (Kok.)

Varapuheenjohtaja / vice orförande

Lampi Veera (Vihr.)
vtlampi@gmail.com

Varajäsen / Ersättare
Rytilä Noora (Vihr.)
rytilanoora@gmail.com

Jäsenet/ledamöter

Solhagen Anna-Leena (Kok.)
solhagen@saunalahti.fi

Varajäsen / Ersättare
Grann Mirva (Kok.)
mirva.grann@gmail.com

Ruotsalainen Markku (Vihr.)
markkuruotsalainen10@.gmail.com

Varajäsen / Ersättare
Palin Juha (Vihr.)
juha.palin@k-rauta.fi

 

Vesala Aleksi (Vihr.)
alevesala@gmail.com

Varajäsen / Ersättare
Saariaho Aki (Vihr.)

Roine Kari (KD)
kari.roine@iki.fi

Varajäsen / Ersättare
Ylikallio Ninni (KD)
n.pallaskorpi@gmail.com

Junes Maria (Kesk.)
2mariajunes@gmail.com

Varajäsen / Ersättare
Sylf Samuel (Kesk.)

Törmänen Tea (Lib)
tea.tormanen@gmail.com

Varajäsen / Ersättare
Mikkonen Ilona (PIR)

Joel Kiviniemen (PerusS)
joelkiviniemi@gmail.com

Varajäsen / Ersättare
Kaarnama Erkki (PerusS)
erkki.kaarnama@luukku.com

Lassila Marita (SDP)
marit.lassila@gmail.com

Varajäsen / Ersättare
Rönnberg Anneli (SDP)

Winqvist-Niskanen Niina (SFP)
nina.winqvist@elisanet.fi

Varajäsen / Ersättare
Räihä Henrik (SFP)
henrik.raiha@hotmail.com

Kakkola Silla (Vas.)
silla.kakkola@gmail.com

Varajäsen / Ersättare
Arola Iiro (Vas.)

Salma Heib
salma.heib@gmail.com
nuorisovaltuutettu


Kaupunginhallituksen edustajat / Stadsstyrelsens representanter 2017–2019

Tiina Ahlfors (Vas.)
tiina.ahlfors@hotmail.fi

Varaedustaja/Ersättare
Hanna Hukari (Vihr.)
hanna@hannahukari@fi