Tasa-arvotoimikunnan jäsenet 2019–2021

Tasa-arvotoimikuntaan kuuluu 13 jäsentä ja varajäsentä.  Puheenjohtajan, jäsenet ja varajäsenet tasa-arvotoimikuntaan nimittää kaupunginhallitus kaksivuotiseksi toimikaudeksi kerrallaan. 

Puheenjohtaja/ordförande

Heikkinen Hannu (Kok.)
hannu.heikkinen@gmail.com

Varajäsen / Ersättare
Noponen Jyrki (Kok.)

Varapuheenjohtaja / vice orförande

Lampi Veera (Vihr.)
vtlampi@gmail.com

Varajäsen / Ersättare
Aarrekivi Pia(Vihr.)
 

Jäsenet/ledamöter

Solhagen Anna-Leena (Kok.)
solhagen@saunalahti.fi

Varajäsen / Ersättare
Grann Mirva (Kok.)
mirva.grann@gmail.com

Ruotsalainen Markku (Vihr.)
markkuruotsalainen10@.gmail.com

Varajäsen / Ersättare
Palin Juha (Vihr.)
juha.palin@k-rauta.fi

Vesala Aleksi (Vihr.)
alevesala@gmail.com

Varajäsen / Ersättare
Saariaho Aki (Vihr.)

Roine Kari (KD)
kari.roine@iki.fi

Varajäsen / Ersättare
Brewu Adwoa (KD)
 

Junes Maria (Kesk.)
2mariajunes@gmail.com

Varajäsen / Ersättare
Sylf Samuel (Kesk.)

Mikkonen Ilona (PIR)
 

Varajäsen / Ersättare
Törmänen Tea (Lib)
tea.tormanen@gmail.com

Kaarnama Ekki(PerusS)
 

Varajäsen / Ersättare
Mait Mihhels (PerusS)
 

Lassila Marita (SDP)
marit.lassila@gmail.com

Varajäsen / Ersättare
Rönnberg Anneli (SDP)

Kujala Tiina (SFP)
 

Varajäsen / Ersättare
Räihä Henrik (SFP)
henrik.raiha@hotmail.com

 

Kakkola Silla (Vas.)
silla.kakkola@gmail.com

Varajäsen / Ersättare
Arola Iiro (Vas.)
iiro.arola@gmail.com

Åkerlund Paula
Espoon romaniyhdistys

Heib Salma
salma.heib@gmail.com
nuorisovaltuutettu


Kaupunginhallituksen edustajat / Stadsstyrelsens representanter 2017–2019

Ahlfors Tiina  (Vas.)
tiina.ahlfors@hotmail.fi

Varaedustaja/Ersättare
Hukari Hanna  (Vihr.)
hanna@hannahukari@fi