Tasa-arvotoimikunnan jäsenet 2017–2019

Tasa-arvotoimikuntaan kuuluu 12 jäsentä ja varajäsentä.  Puheenjohtajan, jäsenet ja varajäsenet tasa-arvotoimikuntaan nimittää kaupunginhallitus kaksivuotiseksi toimikaudeksi kerrallaan. 

Puheenjohtaja/ordförande

Heikkinen Hannu (Kok.)
hannu.heikkinen@gmail.com

Varajäsen / Ersättare
Noponen Jyrki (Kok.)

Varapuheenjohtaja / vice orförande

Lampi Veera (Vihr.)
vtlampi@gmail.com

Varajäsen / Ersättare
Rytilä Noora (Vihr.)
rytilanoora@gmail.com

Jäsenet/ledamöter

Rautio Annemari (Kok.)
annemari.rautio@stonela.net

Varajäsen / Ersättare
Anna-Leena Solhagen (Kok.)

Ruotsalainen Markku (Vihr.)

Varajäsen / Ersättare
Palin Juha (Vihr.)

Vesala Aleksi (Vihr.)
040 585 2229
alevesala@gmail.com

Varajäsen / Ersättare
Saariaho Aki (Vihr.)

Roine Kari (KD)
Kaskenpolttajantie 11 A 1, 02340 Espoo
0400 619 688
kari.roine@iki.fi

Varajäsen / Ersättare
Ylikallio Ninni (KD)
n.pallaskorpi@gmail.com

Junes Maria (Kesk.)
Kaskinotko 6 J 19, 02340 Espoo
046 575 4797
2mariajunes@gmail.com

Varajäsen / Ersättare
Sylf Samuel (Kesk.)

Törmänen Tea (Lib)
045 615 7432
tea.tormanen@gmail.com

Varajäsen / Ersättare
Mikkonen Ilona (PIR)

Kiviniemi Joel (PerusS)
joel.kiviniemi@gmail.com

Varajäsen / Ersättare
Kaarnama Erkki (PerusS)
Erik Bassen tie 12 C 50, 02780 Espoo
040 809 4833
erkki.kaarnama@luukku.com

Lassila Marita (SDP)
050 354 4966
marit.lassila@gmail.com

Varajäsen / Ersättare
Rönnberg Anneli (SDP)

Winqvist-Niskanen Niina (SFP)
0400 915 640
nina.winqvist@elisanet.fi

Varajäsen / Ersättare
Räihä Henrik (SFP)
henrik.raiha@hotmail.com

Kakkola Silla (Vas.)
silla.kakkola@gmail.com

Varajäsen / Ersättare
Saari Juhani (Vas.)

Smith Oscar
nuorisovaltuutettu