Kunnallisjärjestöt ja vastaavat

  • Jaa Facebookissa
  • Jaa Twitterissä

Espoon Kokoomus ry

puheenjohtaja
Janne Tähtikunnas
p. 0400 893 583
janne@tahtikunnas.fi

valtuustoryhmän puheenjohtaja
Henrik Vuornos
p. 044 253 4444
www.espoonkokoomus.fi

sihteeri (hoitaa väliaikaisesti juoksevia asioita)
Maria Kiiskinen
maria.kiiskinen@kokoomusnuoret.fi

Espoon Sosialidemokraattinen Kunnallisjärjestö ry

puheenjohtaja
Jukka Vilske
040 500 6886
jvilske@kolumbus.fi

sihteeri
Kirsi Nyqvist
Hansatie 4
02780 Espoo
045 355 5313
kirsi.nyqvist@espoondemarit.fi
www.espoondemarit.fi

Espoon Vihreät ry - De Gröna i Esbo rf

puheenjohtaja
Antti Brunni
044 554 4669
antti.brunni@vihreat.fi

toiminnanjohtaja/valtuustoryhmän sihteeri
Valtteri Törmänen
Fredrikinkatu 33 A  2. kerros 
00120 Helsinki
050 597 2007
valtteri.tormanen@vihreat.fi
www.espoonvihreat.fi

Espoon Perussuomalaiset

puheenjohtaja
Suvi Karhu
041 437 5635
suvi@suvikarhu.fi

sihteeri
Pia Ahjolinna
0400 235 865
pia.ahjolinna@yahoo.com

Svenska Folkpartiet i Esbo rf

Satu Björkstén
satu.bjorksten@welho.com

Fullmäktigegruppens sekreterare
Tiina Kujala
040 576 2497
tiina@tiinakujala.fi

Keskustan Espoon kunnallisjärjestö ry

Viralliset tiedustelut espoo@espoonkeskusta.fi
Yhteystiedot www.espoonkeskusta.fi

puheenjohtaja
Tommi Halkosaari
p. 0400 436 800
tommi.halkosaari@gmail.com

valtuustoryhmän sihteeri
Johanna Tikanmäki
p. 040 555 8593
johanna.tikanmaki@gmail.com

Espoon Vasemmisto ry kunnallisjärjestö  

puheenjohtaja
Ville Uusivuori
040 706 3239
ville.uusivuori@iki.fi

sihteeri
Marja Leena Heikkinen
046 877 3181
male.heikkinen@gmail.com

valtuustoryhmän sihteeri
Jaana Wessman
jaana.wessman@iki.fi
 

Suomen Kristillisdemokraattien (KD) Espoon paikallisosasto ry

puheenjohtaja
Kristiina Drotár
0400 700 222 
kristiina.drotar@kd.fi
 

Liberaali valtuustoryhmä
Juhani Kähärä
040 512 8503
juhani.kahara@gmail.com
juhani.kahara@liberaalipuolue.fi
 

Sininen valtuustoryhmä
Jukka Kilpi
jukka.kilpi@gmail.com