Municipal organisations and representatives

Contact information for council parties in Finnish

Espoon Kokoomus ry

puheenjohtaja
Janne Tähtikunnas
0400 893 583
janne@tahtikunnas.fi 

valtuustoryhmän puheenjohtaja
Markku Markkula
050 464 2455
markku.markkula@aalto.fi

sihteeri 
Jaana Aalto-Setälä
044 231 2125
jaana.aalto-setala@kokoomus.fi

www.espoonkokoomus.fi(extrernal link)

 

Espoon Vihreät ry - De Gröna i Esbo rf

puheenjohtaja
Hanna Hukari
044 564 6488
hanna@hannahukari.fi

valtuustoryhmän puheenjohtaja
Inka Hopsu
040 758 9545
inka.hopsu@vihreat.fi

sihteeri
espoon.vihreat@gmail.com

www.espoonvihreat.fi(extrernal link)

 

Espoon Sosialidemokraattinen Kunnallisjärjestö ry

puheenjohtaja
Maria Outinen
040 154 8585
maria.outinen@gmail.com

valtuustoryhmän  puheenjohtaja
Markku Sistonen
046 877 3884 
markku.sistonen@espoo.fi 

sihteeri
Kirsi-Maria Jokinen
040 312 2105
info@espoondemarit.fi

www.espoondemarit.fi(extrernal link)

 

Espoon Perussuomalaiset ry

valtuustoryhmän puheenjohtaja
Teemu Lahtinen
teemu.lahtinen@iki.fi

sihteeri
Kirsi Koivunen
pskoivunenkirsi@gmail.com

www.espoonperussuomalaiset.fi(extrernal link)

 

Svenska Folkpartiet i Esbo rf

ordförande/puheenjohtaja
Anne Ahlefelt
050 373 3120
anneahlefelt@hotmail.com

valtuustoryhmän puheenjohtaja
Nina af Hällström
045 650 3820
nina.afhallstrom@gmail.com

sekreterare
Tiina Kujala
040 576 2497
tiina@tiinakujala.fi

 

Suomen Kristillisdemokraattien (KD) Espoon paikallisosasto ry

puheenjohtaja
Pertti Järvenpää
040 042 3499
pp.jarvenpaa@pp.inet.fi

valtuustoryhmän puheenjohtaja
Antero Laukkanen
050 582 0813
antero.laukkanen@eduskunta.fi

sihteeri
Aira Sundbäck
050 326 4833
aira.sundback@kotikone.fi

 

Espoon Vasemmisto ry kunnallisjärjestö  

puheenjohtaja
Ville Uusivuori
040 706 3239
ville.uusivuori@iki.fi

valtuustoryhmän puheenjohtaja
Tiina Ahlfors
tiina.ahlfors@hotmail.fi

sihteeri
Marja Leena Heikkinen
046 877 3181
male.heikkinen@gmail.com

 

Keskustan Espoon kunnallisjärjestö ry

Viralliset tiedustelut espoo@espoonkeskusta.fi
Yhteystiedot www.espoonkeskusta.fi(extrernal link)

puheenjohtaja
Tommi Halkosaari
0400 436 800
tommi.halkosaari@gmail.com

valtuustoryhmän puheenjohtaja
Riikka Pakarinen
040 580 0833
riikka.e.pakarinen@gmail.com

sihteeri
Outi Saarelainen
040 570 3763
outi.m.saarelainen@gmail.com

 

Liike nyt

puheenjohtaja
Mikko Björklund
mikko.m.bjorklund@gmail.com

valtuustoryhmän puheenjohtaja
Nora Stenvall
nora.stenvall@gmail.com

sihteeri
Bjarne Häggman