Yhteystiedot

Contact information 2019-2020

Principal Maija Sinisalo
09 81630182

Assistant Principal, resurssiopettaja Arja Rantala
046 8772074

Assistant Principal, Tiina Jukkala
09 8163 0178

Teachers room
09 81630177

School Secretary Tiiju Lempinen
09 81630175
Mon - Fri klo 8-15

Catering Tuija Laitinen
09 816 312 86

Caretaker   Kari Aaltonen
050 327 7822

Koulutilojen valvoja______________
09 81630183

School nurse Johanna Sinivaara  
(On Tuesdays, Wednesdays and Thursdays)

School social worker Kaisa Koskinen,
050 307 3289
On Wednesdays or by appointment

Ela-opettajat (laaja-alainen erityisopetus) Katri Sarkio ja Katri Storgårds 
 
School library: Tiina Jukkala ja Minja Weide

Koulun rehtorin/koulunjohtajan, koulusihteerin ja opettajien sähköpostiosoitteet ovat muodossa etunimi.sukunimi@espoo.fi

Teachers
Puh. 09 8163 0177

A-luokat = yleisopetus
B-luokat = bilingual (en-su)
M-luokat = montessoriopetus
E-luokat = luokkamuotoinen erityisopetus, autismin kirjo

1A Sirpa Piira and Sanna Rantanen

1B Anna Paula Herrera

2A Esteri Orjasniemi and Heidi Kerbs

2B Alyssa Miikli

3A Heini Hollo and Satu Parry

3B Kati Kotamäki

4A Noora Veijalainen and Pauliina Riipinen

4B Tiina Jukkala

5A Anu Ahonen and Arja Rantala

5B Paula Havu

6A Pauliina Lindgren ja Kaisa Koli

6B Siiri Autio

1-6 M Mirja Saros ja Olli Juvonen

1E Minja Weide and Mirja Siidorov-Qvintus

2E Päivi Taitonen and Jari Tiessalo

3E Outi Jarimo and Liisi Mäkelä

4E Tiina Raspohja
Peripatetic special education teacher Sirpa Hikkinen
 

Resurssiopettajat
Maria Björkenheim
Taina Innanen
Kaisa Koli
Arja Rantala
Karoliina Tikkanen
Mark Ward

En Siiri Autio, Paula Havu, Alyssa Miikki ja Mark Ward

Sa Kati Kotamäki

Ru Maria Björkenheim and Sanna Rantanen

Art  Mark Ward

Religion UO Tiina Jukkala, UE Mark Ward

ET  Kaisa Koli, Esteri Orjasniemi and Mirja Saros 

Crafts Anu Ahonen, Noora Veijalainen and Olli Juvonen
 

Erityisluokkien päivähoidon vastuuohjaaja 
Marjo Ollanketo
050 3684016

Koulunkäyntiavustajat: Kirsi Arkkila-Junnila, Mitali Bhattacharyya and Mira Salonen

Erityiskoulunkäyntiavustajat:
Iiris Auvinen
Outi Karhu
Mikael Jukarainen
Noora Juntunen
Riku Kerminen
Noora Keränen
Noora Keurulainen
Jonna Kyllönen
Kaisa Lampinen
Anna Laurikainen
Daniil Lossenko
Maini Manninen
Asta Smith