Yhteystiedot

Contact information 2018-2019

Principal Maija Sinisalo
09 81630182

Assistant Principal, resurssiopettaja Arja Rantala
046 8772074

Assistant Principal, Tiina Jukkala
09 8163 0178

Teachers room
09 81630177

School Secretary/ koulusihteeri Mirja Pietilä 
09 81630175
Mon - Fri klo 8-15

Catering/ ruokapalveluesimies Tarja Gröhn
09 816 312 86

Caretaker   Kari Aaltonen
050 327 7822

Koulutilojen valvoja______________
09 81630183

School nurse Marjukka Mattila  
046 877 2446
Tavattavissa koululla: (ti, ke ja to)

School social worker Kaisa Koskinen,
050 307 3289
Tavattavissa koululla: keskiviikkoisin ja/taisopimuksen mukaan

Koulupsykologi Minna Lehtonen
043-8271183

Ela-opettajat (laaja-alainen erityisopetus) Katri Sarkio ja Katri Storgårds 
 
School library: Tiina Jukkala, Jessica Millar


Koulun rehtorin/koulunjohtajan, koulusihteerin ja opettajien sähköpostiosoitteet ovat muodossa etunimi.sukunimi@espoo.fi

OPETTAJAT

Puh. 09 8163 0177

A-luokat = yleisopetus
B-luokat = kaksikielinen opetus (en-su)
M-luokat = montessoriopetus
E-luokat = luokkamuotoinen erityisopetus, autismin kirjo

1A Viivi Saros ja Esteri Orjasniemi

1B Alyssa Miikki

2A Sirpa Piira ja Sanna Rantanen

2B Kati Kotamäki

3A Janna Hautamäki ja Satu Parry

3B Tiina Jukkala

4A Saija Hietala ja Arja Rantala

4B Paula Havu

5A Pauliina Lindgren ja Kaisa Koli

5B Maria Björkenheim

6A Noora Veijalainen

6B Jessica Millar

1-6 M Mirja Saros ja Olli Juvonen

1E Sirpa Heikkinen

2E Päivi Taitonen

3E Outi Jarimo

E-resurssi Tiina Raspohja
 

Resurssiopettajat  Siiri Autio, Anna Herrera, Kaisa Koli, Taina Innanen, Arja Rantala, Mark Ward

En/Ru Eija Weide

Sa Kati Kotamäki

Ru Jessica Millar

Kuvataide, English  Mark Ward

UO (ortodoksi uskonto) Tiina Jukkala

ET (elämänkatsomustieto) Sirpa Heikkinen, Jessica Millar, Mirja Saros ja Taina Innanen

Käsityö (tekninen) Noora Veijalainen, Olli Juvonen
 

Erityisluokkien päivähoidon vastuuohjaaja 
Marjo Ollanketo
050 3684016

Koulunkäyntiavustajat:
Kirsi Arkkila-Junnila

Erityiskoulunkäyntiavustajat:
Yuki Ishiyama-Rantonen
Mikael Jukarainen
Anna-Maija Kataila
Kati Kela
Riku Kerminen
Noora Keurulainen
Jonna Kyllönen
Kaisa Lampinen
Anna Laurikainen
Daniil Lossenko
Mira Nishimura
Kirsi Palander
Kirsi Piirainen
Asta Smith