Yhteystiedot

KOULUN TIEDOT


Koulun nimi: Niittykummun koulu
Koulun käyntiosoite: Niittyportti 3, 02200 Espoo
Koulun postiosoite: PL 3201, 02070 Espoon kaupunki
Puhelin: 09 81630175, 09 81630177
Sähköpostiosoite: etunimi. sukunimi@espoo.fi
Koulun kotisivut: www.espoo.fi/niittykummunkoulu

  
Yhteystiedot

Rehtori Maija Sinisalo
09 81630182

Apulaisrehtori Arja Rantala
046 8772074

Apulaisrehtori Paula Laurikainen
09 8163 0178

Opettajainhuone
09 81630177

Koulusihteeri Merja Patovirta
09 81630175
Koulun kanslia on avoinna: ma, ke, pe klo 8-15

Ruokapalveluesimies Tarja Gröhn
09 816 312 86
Laitosmies    Kari Aaltonen
050 327 7822
Koulutilojen valvoja Tiiu Vospert
09 81630183

Terveydenhoitaja Marjukka Mattila    
09 816 324 46, 046 877 2446
Tavattavissa koululla: (ke ja to klo 8-16)

Kuraattori  Sari Rauhamäki 
050 583 9671
Tavattavissa koululla: keskiviikkoisin ja/taisopimuksen mukaan

Psykologi   Anna Lintula
050 3438585
Tavattavissa koululla: keskiviikkoisin ja/tai sopimuksen mukaan

Koulukirjasto hoitaa: Riitta Frilander, Tiina Jukkala


Koulun rehtorin/koulunjohtajan, koulusihteerin ja opettajien sähköpostiosoitteet ovat muodossa etunimi.sukunimi@espoo.fi

OPETTAJAT

Puh. 09 8163 0177

1 A ( A = yleisopetus)
Janna Hautamäki
1 B ( B = bilingual)
Pirjo Niemi
-II -
2 A
Noora Veijalainen, Taina Innanen
-II -
2 B
Sarah Fair
-II -
3 A
Riitta Frilander
-II -
3 B
Maija Polojärvi
-II -
4 A
Taru Pohjonen
-II -
4 B
Paula Havu
-II -
5 A
Olli Juvonen
-II -
5 B
Tiina Jukkala
-II -
6 A
Leena Tuuliala
-II -
1,3,5,6 M ( M= montessoriopetus)
Arja Rantala
-II -
2,4 M
Mirja Saros
-II -
1 E ( E = luokkamuotoinen erityisopetus )
Sirpa Heikkinen
-II -
2 E
Päivi Taitonen
-II -
3 E
Tuija Österlund
-II -
   

Aineenopettajat

Aine ja opetusryhmät
Opettaja
Puh.
Ela (laaja-alainen erityisopettaja)
Paula Laurikainen

Ela
Katri Storgårds

En, Ru
Eija Weide

Sa
Riitta Frilander

Tekn. käsityö
Noora Veijalainen, Mirja Saros

Li, resurssioettaja
Taina Innanen

Art, ku, en, resurssiopettaja
Mark Ward

Resurssiopettaja
Sirpa Piira


Erityisluokkien päivätoiminnan vastaava
Marjo Ollanketo

Koulunkäyntiavustajat:

yleisopetus ja erityisopetus:  Kirsi Arkkila-Junnila, Anna-Maija Kataila, Inger Schwanck
                                                         

eiryisopetus:                Terhi Ekholm
                                       Katariina Herrala
                                       Yuki Ishiyama-Rantonen
                                       Mikael Jukarainen
                                       Lotta Juslin
                                       Tatu Järvinen
                                       Riku Kerminen
                                       Jonna Kyllönen
                                       Sanni Pitkänen
                                       Riikka savolainen
                                       Asta Smith

                                                                               

      

Julkaistu 31.1.2012 klo 15.51 , päivitetty 15.10.2014 klo 15.37

Kohderyhmä:
  • Koululaiset ja opiskelijat, 
  • Lapset ja perheet