Yhteystiedot

Kulttuurin tulosyksikkö

Postiosoite: PL 30, 02070 ESPOON KAUPUNKI
Käyntiosoite: Kamreerintie 3 B, 8. krs., 02770 Espoo  
p. 09 816 21 (vaihde) ma–pe 8–15.45
kulttuuriespoo@espoo.fi

kulttuurijohtaja Susanna Tommila, susanna.tommila@espoo.fi tai p. 043 825 5074
avustaja/suunnittelija Sini Sormunen, sini.sormunen@espoo.fi tai p. 046 877 2238
kulttuuripäällikkö Tiina Kasvi, tiina.kasvi@espoo.fi tai p. 050 301 9426
erityisasiantuntija Helena Sarjakoski, helena.sarjakoski@espoo.fi tai p. 050 381 4033
erityisasiantuntija Katja Koskela, katja.koskela@espoo.fi tai 043 827 1080
palvelukoordinaattori Kaisa Koskela, kaisa.k.koskela@espoo.fi tai p. 046 877 3206
viestintäsuunnittelija Sanni Huvinen, sanni.huvinen@espoo.fi tai p. 046 877 2121

Espoon kaupunginkirjasto

kirjastopalveluiden johtaja Jaana Tyrni, jaana.tyrni@espoo.fi tai p. 050 330 1762
viestintäkoordinaattori Marjut Saloniemi, marjut.saloniemi@espoo.fi tai p. 050 303 6937

Espoon kaupunginmuseo

vt. museotoimenjohtaja, tutkimuspäällikkö Maarit Henttonen, maarit.henttonen@espoo.fi tai 046 8773 775
asiakkuuspäällikkö Marianne Långvik-Huomo, marianne.langvik-huomo@espoo.fi tai p. 050 336 8439

Espoon kaupunginorkesteri Tapiola Sinfonietta

intendentti Juha Ahonen, juha.ahonen@espoo.fi tai p. 050 395 2227
markkinointisuunnittelija Helena Ruhkala, helena.ruhkala@espoo.fi tai p. 040 514 0358

Tapahtuma- ja kulttuuripalvelut

tapahtuma- ja kulttuuripalvelupäällikkö Lea Rintala, lea.rintala@espoo.fi tai p. 046 877 1952
tiedottaja Minna Kaarmila, minna.kaarmila@espoo.fi tai p. 050 355 7105