Kulttuuri ja liikunta

Lähde liikkumaan, sukella kulttuuritarjontaan, tsekkaa nuorisotilan tapahtumat, löytyykö uutuusromaania lähikirjastosta? Espoossa kulttuurinälkäisen tai liikuntakärpäsen pureman ei tarvitse mennä merta edemmäs kalaan; harrastaa voi lajia kuin lajia, ikään tai kukkaroon katsomatta. Nuorison sivuilta löydät tilat, tapahtumat ja apua elämän pulmatilanteisiin. Viihdy, virkisty ja viisastu kirjastossa, paikan päällä tai netin HelMet-palvelussa.

Day of Hiphop vol. 4 18.5.2013 klo 18.00
Tule fiilistelemään mahtavia liveshow esityksiä ja koe tämä kaikki ilmaiseksi! (Tapahtuman aikaan vain Pointti ja aula ovat avoimena, muu kirjasto on suljettuna)
Suven sykkeeseen -liikuntaopas on ilmestynyt. Esite jaetaan jokaiseen talouteen ja voit lukea sen myös verkossa.

Uutiset

RSS
  • Kimonon uudet vaatteet -näyttely Espoon kulttuurikeskuksen näyttelytilassa esittelee perinteisen japanilaisen vaatteen uusin silmin nähtynä, yllättäviä kierrätysmateriaaleja käyttäen.
  • Espoon kaupunki maksaa 300 euroa työnantajalle, joka palkkaa espoolaisen nuoren töihin kesäsetelillä 01.05 - 30.09.2013 välisenä aikana. Työpäiviä on oltava vähintään 10 ja työtunteja vähintään 50.
    Kesäseteli on tarkoitettu kaikille vuosina 1995 - 1997 syntyneille espoolaisille nuorille.

  • Tule mukaan Leikkiteatterin Hörviäiskurssille 4-7.6.2013. Kokoonnumme päivittäin Suvelan Asukaspuistossa (Kirstintie 20, Espoo) klo 10-14. Päiväleirillä on avoimet ovet - leikkimään voi tulla tunniksi tai sitten koko päiväksi. Päiväleiri on suunnattu alakoululaisille, mutta nuoremmatkin ovat tervetulleita huoltajan kanssa.

Tapahtumia

RSS
Julkaistu 14.11.2012 klo 11.47 , päivitetty 14.11.2012 klo 11.46