Tasa-arvotoimikunnan jäsenet 2017–2019

Tasa-arvotoimikuntaan kuuluu 12 jäsentä ja varajäsentä.  Puheenjohtajan, jäsenet ja varajäsenet tasa-arvotoimikuntaan nimittää kaupunginhallitus kaksivuotiseksi toimikaudeksi kerrallaan. 

Puheenjohtaja/ordförande

Heikkinen Hannu (Kok.)
laboratorioinsinööri
hannu.heikkinen@gmail.com


Noponen Jyrki (Kok.)*

Varapuheenjohtaja / vice orförande

Lampi Veera (Vihr.)
hallintosihteeri
vtlampi@gmail.com


Rytilä Noora (Vihr.)*
ylioppilas, myyjä
rytilanoora@gmail.com

Jäsenet/ledamöter

Rautio Annemari (Kok.)
erityisasiantuntija
annemari.rautio@stonela.net


Käri-Zein Päivi  (Kok.)*

Ruotsalainen Markku (Vihr.)
Palin Juha (Vihr.)*

Vesala Aleksi (Vihr.)
040 585 2229
alevesala@gmail.com


Saariaho Aki (Vihr.)*

Roine Kari (KD)
eläkeläinen
Kaskenpolttajantie 11 A 1, 02340 Espoo
0400 619 688
kari.roine@iki.fi


Ylikallio Ninni (KD)*
sairaanhoitaja
n.pallaskorpi@gmail.com

Junes Maria (Kesk.)
työyhteisösovittelija
Kaskinotko 6 J 19, 02340 Espoo
046 575 4797
2mariajunes@gmail.com


Sylf Samuel (Kesk.)*

Törmänen Tea (Lib)
tohtorikoulutettava
045 615 7432
tea.tormanen@gmail.com


Mikkonen Ilona (PIR)*
yliopistonlehtori

Kiviniemi Joel (PerusS)
yrittäjä/valokuvaaja
joel.kiviniemi@gmail.com


Kaarnama Erkki (PerusS)*
Erik Bassen tie 12 C 50, 02780 Espoo
040 809 4833
erkki.kaarnama@luukku.com

Lassila Marita (SDP)
050 354 4966
marit.lassila@gmail.com


Rönnberg Anneli (SDP)*

Winqvist-Niskanen Niina (SFP)
terveydenhoitaja
0400 915 640
nina.winqvist@elisanet.fi


Räihä Henrik (SFP)*

henrik.raiha@hotmail.com

Kakkola Silla (Vas.)
yhteisöpedagogi AMK
silla.kakkola@gmail.com


Saari Juhani (Vas.)*

*Varajäsen/ersättare